"Южна Африка е една от дестинациите, в които има много българи, които бягат от правосъдието. Журналистът Арон Хаймън, когото интервюирах, се занимава с българската диаспора. Според него българската организирана престъпност се намира на върха на пирамидата в подготовката и трафика на кокаин от Южна Америка до Австралия, който минава и през Южна Африка“. Това обясни в студиото на bTV Асен Иванов, отговорен редактор и зам.-главен редактор "Новини".
"Арон Хаймън е направил схема с участието на много българи. В схемата е и Къро. Когато Арон прави интервю с Къро през октомври миналата година, той не знае на какво ниво се намира Каменов", добави той.
Арон Хаймън е разследващ журналист от изданието „TimeLIVE” в Кейптаун. От години разследва българската организирана престъпност в Южна Африка. Така достига и до Красимир Каменов-Къро и неговата съпруга.
"Аз не знаех, че той е толкова високо в българската криминална йерархия. И за да бъда честен, това беше голяма изненада за мен. Аз не знаех, че той е издирван с червена бюлетина на Интерпол. През октомври миналата година се обадих на Красимир във връзка с разследването ми за българката организирана престъпност в Южна Африка. От моите проверки и от информацията от моите източници знаех, че е основна фигура в южноафриканската част на българската мафия. Така, че аз го питах за убийството на други българи – Анжело Димов и жена му Незабравка", обясни Арон Хаймън.
Анджело Димов е подсъдим в Южна Африка. Убит е заедно с жена си Незабравка в средата на февруари 2018 година в дома им в Кейптаун.
"Спомням си него и жена му, но беше преди много време. Аз мисля, че той беше свързан с наркотици и затова му се случи това. Друго не знам“, казва в интервю Красимир Каменов.
Аз винаги съм бил много подозрителен на отговорите на Красимир Каменов, свързани с Анджело Димов. Екзекуцията на Каменов изключително много прилича на убийството на Анджело. Стана още по-подозрително, че Каменов има някаква връзка, защото очаквах да каже друго за този човек. Обикновено, когато говорим за хора, близки до убити, те се опитват да ни помогнат, а в случая се натъкнах на някакъв вид код за мълчание, на омерта. Той ме попита, не знам защо, но ми каза, искаш ли да говориш с жена ми. И в следващия момент жена му беше на телефона и започна – "защо питаш нас за българската организирана престъпност", коментира журналистът Хаймън.
"Само искам да ви кажа, че преди години, когато моят съпруг за пръв път пристигна в Южна Африка, той търсеше място, където може да идва, когато е зима в България и лято в Южна Африка. Знаете, че това е напълно обърнато. Така, че ние никога не сме имали никакъв бизнес в тази страна. Никога не сме правили пари. Никога не сме правили нищо друго освен да живеем спокоен живот. Ако се върнем на Анджело и неговата жена ние ходиме при един същ гинеколог, защото бяхме в близки квартали и така се запознахме с неговата жена. Познавахме се, защото имахме деца на еднаква възраст и практически родихме в разстояние на два месеца. Та това е начин, по който познаваме тези хора“" посочва в разговора си с Хаймън.
Знаете ли защо се ядосвам? Защото, ние сме в тази страна, за да имаме спокоен живот. Имаме три деца. Имаме много добри приятели, местни приятели и да бъдем замесени в нещо такова, това ме ядосва. В същото време ние нямаме никакви отношения в тази страна. И сега някой се обажда и казва, че иска да нареди пъзела от престъпници и хора, свързани с кокаина. Разбира се, че ще бъда ядосана“, казва още жената на Каменов.
"Българин да бъде голям в дрогата. Те могат да бъдат само слуги на някой. Представи си, приятелю. Ти си престъпник в чужда страна на другия край на света и да станеш голям. Ти не можеш да бъдеш голям. Това е глупаво. За мен зад
тях има южноафриканци. Те не са чак такива играчи“, допълва Красимир Каменов – Къро в разговора си с журналиста от Южна Африка.
„Какво знам аз неофициално във връзка с него. Когато от българският подземен свят пристигне в Южна Африка, той е посрещнат на летището от неговия шофьор или неговата охрана, и е настанен в негови къщи в района на Кейптаун.
Говоря за хора, замесени в скимирането и източването на кредитни карти. В Южна Африка има три или четири криминални групировки, които са на едно и също ниво, но мога да кажа, че българите са на върха на трафика на наркотици са изградили много много успешна мрежа за трафик между Южна Америка и Австралия“, уточнява
журналистът от „TimeLIVE“ Арон Хаймън.

Google предупреди за приближаването на квантов риск, надвиснал над криптовалутите
Строителният сектор като двигател на икономиката: 7,5 млрд. лв. данъци и 7% от заетостта
Киев се бори да запази санкциите за Русия, партньори искат спиране на удари в Уст-Луга
Тръмп се превръща в най-големия енергиен терорист
S&P 500 отбеляза най-силния си ден от май насам с надеждата за край на войната в Иран
Финансист: При война след 15 април от ценови риск ще се премине към риск от недостиг на гориво
Google бие тревога: Има риск за сигурността на криптовалутите
Лекар обясни опасни ли са ваксините срещу морбили
Пламъкът на паметта: Древна традиция оживя в Катманду (СНИМКИ)
Не е Линда: Еванджелиста от Бразилия подсилва Лудогорец?
Новият собственик на Левски е водещ играч в цяла Европа!
Капитанът на младежите скочи на селекционера Сашко Димитров
Ако се класира за Европа: ЦСКА ще домакинства в Пловдив?
Взет на пожар в Левски отпрашва към Индонезия?
Шофира пиян: Легендата Тайгър Уудс съобщи важна новина
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Какво се слага на масата на Цветница
Лучник с коприва за Цветница
Нумерологична прогноза за 1 април
Нискокалоричен кекс без захар с ябълка и морков
Лунна диета за април
Хиляди остават без вода заради дефектирала връзка на магистрален водопровод Варна - Златни пясъци
Здравната система в България се нуждае от кардинални реформи, болниците са прекалено много
Ремонтират детски площадки във Варна, всяка ще има специална тема
На 1 април: Кои са трите зодии с най-голямо чувство за хумор?
Йотова за споразумението ни с Украйна: Недопустимо нарушение на диалога между институциите
Отбелязваме Деня на шегата
Розова Луна ще посрещне мисията Artemis II
Оръжие от космоса: Археолози откриха брадва с извънземен произход
Учени откриха източника на магнитните бури: Какво се случва в недрата на Слънцето
Китай представи пътна карта за 6G с търговски старт през 2030 г.
Проблеми с топлинния щит на „Орион“: Сигурността на Артемис 2“ е под въпрос
Pulsar Fusion разработва двигател за междупланетни полети