През нощта облачността над по-голямата част от страната ще е значителна и на отделни места, главно в северозападната половина, ще има краткотрайни валежи от дъжд, по-интензивни в югозападните райони. Ще остане ветровито с умерен вятър от юг-югозапад. Минималните температури ще бъдат между 8° и 13°, в София - около 8°, съобщиха от Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
В петък ще бъде предимно слънчево, с разкъсана висока облачност. По-значителна ще е облачността над Северозападна България и там на места след обяд ще превали краткотраен дъжд. Ще духа умерен, в районите северно от планините и Източна България – временно силен и поривист вятър от юг-югозапад.
Максималните температури ще бъдат между 22° и 27°, в София - около 22°.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево, с разкъсана висока облачност. Ще духа умерен вятър от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат между 20° и 24°, малко по-ниски на север от н. Калиакра. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще бъде предимно слънчево, с разкъсана висока облачност. По-значителна ще е облачността над Западна Стара планина и не е изключено на отделни места да превали краткотраен дъжд. Ще продължи да духа силен, по високите части - бурен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 14°, на 2000 метра - около 6°.
В събота вятърът от юг-югозапад отново ще се усили и ще бъде умерен и силен, северно от планините - до бурен. Облачността ще е предимно значителна, висока. След обяд от северозапад ще се увеличи и средната и ниската облачност и ще започнат валежи от дъжд. Доста топло за средата на март с минимални температури между 10° и 15°, максимални - между 25° и 30°.
В неделя вятърът ще се ориентира от северозапад и с него ще започне да нахлува студен въздух. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Температурите ще са все още високи, минималните близки до 10°, а дневните - от 16°-17° в западните до 25°-26° в източните райони, където вятърът ще остане с южна компонента.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Как Европа да стабилизира икономиката си в новата геополитическа среда?
Германия обмисля съкращения на разходите за здравеопазване с 60 млрд. евро
Индексите на БФБ затвориха разнопосочно в понеделник
България се включва в програмата PURL, ще произвежда и дронове заедно с Украйна
Европейските фондови пазари са във възход въпреки задълбочаването на конфликта в Иран
Украйна работи с две държави за алтернативи на Patriot
"Олимпиакос" и Везенков надиграха "Панатинайкос" в битката за върха
Радев: Споразумението с Украйна рискува националната сигурност на България
Гърция отлага задължителното плащане на наем по банков път за октомври
Късна емисия
За три зодии трудните времена приключват на 31 март
Китай изгражда първата в света свръхголяма плаваща научна база
ВИДЕО: Яник Синер – Иржи Лехечка
Стилияна Николова: Конкуренцията със сигурност не спи
Обявиха важна новина за Левски
България спечели първи трофей от половин век
София Жук
Капитанът на Индонезия: Можехме да бием България
Дневен хороскоп за 31 март, вторник
Ароматното начало на деня – как да изберете най-доброто кафе за дома
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
3 свежи рецепти за Цветница
Сомнологът д-р Петър Чипев: Буденето през нощта не е безобидно
Експерт: По-вредно е да оставяме косата мокра, отколкото да я сушим със сешоар
Ще изчезнат ли скоро ръчните скорости на колите?
Учениците от Спортното училище в Търговище разбраха, че Интернет не е игра без правила
Украинците идват и с влак! Готвят директна жп линия от Киев до Варна и Бургас още това лято
Вяра и Надежда от тризначките искат да влязат в "Ергенът"
България ще произвежда дронове за Украйна
Какво да правим, ако все още имаме левове?
Кой ще завладее Земята, ако хората изчезнат: Ето какво отговарят учените
Китай изгражда мащабна база за дълбоководни изследвания
Екипажът на „Артемис II“ пристигна във Флорида преди полета
Rocket Lab изстреля два демонстрационни сателита за европейската Celeste
Защо в началото на 2026 г. космосът ни засипа с камъни?
Милион сателити Starlink заплашват да отнемат нощното небе на Земята