Днес ще бъде предимно слънчево, но студено. Ще духа умерен до силен вятър от запад-северозапад, с който ще продължи да нахлува студен въздух. Минималните температури ще бъдат между минус 8° и минус 3°, в София – около минус 8°, съобщават от Националния институт по метеорология и хидрология
След обяд от запад-северозапад ще започне ново увеличение на облачността. Вятърът ще отслабне и в Източна България ще се ориентира от югозапад. Максималните температури ще бъдат от 0°-1° в Североизточна България до 7°-8° на места в Южна, в София – около 2°.
През нощта срещу събота от северозапад ще започнат нови валежи - от дъжд и сняг. В Северозападна България ще има условия и за поледици.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен до силен северозападен вятър, който до вечерта ще отслабне и ще се ориентира от юг-югозапад. Максималните температури ще бъдат 4°-8°. Температурата на морската вода е 9°-11°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще има променлива облачност, значителна вечерта в Западния Балкан, Витоша и Рила и на места там ще има валежи от сняг. Вятърът ще бъде силен и бурен от северозапад, но с тенденция на бавно отслабване и ориентиране от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 1°, на 2000 метра - около минус 6°.
През почивните дни ще бъде облачно с валежи. В събота в Горнотракийската низина и по Черноморието - от дъжд, в останалата част от страната - от сняг; в Северозападна България има условия за поледици. В неделя в цялата страната ще вали сняг и ще се образува снежна покривка.
В събота вятърът ще се задържи от юг и температурите за кратко ще се повишат, минималните ще бъдат около нулата, а максималните ще са от 1°-2° в северозападните до 10°-11° в югоизточните райони. По-късно през деня и през нощта срещу неделя вятърът ще се ориентира от северозапад и временно ще се усили; в неделя температурите ще са с малък денонощен ход, в по-голямата част от страната между минус 5° и 0°, в крайните източни райони – до 3°- 4°.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Очаквани данъчни промени в Китай охлаждат разходите на богатите купувачи за луксозни стоки
Monte dei Paschi одобри двойна оферта за Banco BPM и Banca Generali
Новата формула за минималната заплата – положителна, но твърде сложна
Кой пръв ще използва технологиите за произвеждане на стойност?
Micron влага 10 млрд. долара в нова лаборатория за чипове в САЩ
Кои фактори движат световната търговия с кафе?
2000 декара изгоряха в Котленско, има съмнения за умишлен палеж
Новият ВСС на изпитание: Ще могат ли магистратите да направят независим избор?
Политолози за управлението на Радев: Големи очаквания, но липсват конкретни действия
Борисов: Видях кортежа на Радев - 10 коли и 40 души, с мен пътуваха две коли
Голям пожар край жп линията София-Бургас, 10 екипа гасят огъня
Трансферна бомба от Разград: Лудогорец продава звездата си на гранд от Европа
НА ЖИВО: ОФИ Крит – ЦСКА 1:0, уникални пропуски на Годой и Питас
Проблем за Арсенал преди началото на сезона в Англия
Ван дер Ваарт чака дете от секси хандбалистка + СНИМКИ
Шефът на АЕК бесен след 0:0 с Левски, постави ултиматум
Още един играч си тръгва от Ливърпул
Дневен хороскоп за 21 август, петък
10 рецепти за разядки
Тест: Дървото на желанията
5 зодии с положителни промени до края на август 2026
Цветни и абстрактни – маникюри за зодия Дева (+Снимки)
Немски пържени филийки с ванилов сос
Депресия и тау патология могат да стоят зад рисковото шофиране в напреднала възраст
Витамин D е свързан с по-добра когнитивна функция
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Нов ЯМР, скенер и линеен ускорител ще заработят в ИСУЛ от есента
Психология за родители: Тръгването на ясла или градина – как да подкрепим детето при адаптацията
С фото изложбата „Всеки нов живот заслужава шанс“ Майчин дом отбелязва 50 години неонатология
Войната в Украйна блокира почти изцяло износа на зърно през Черно море
България сред лидерите в ЕС по ръст на строителството през юни
Учениците губят способността си да мислят заради прекомерната употреба на ИИ
ЕФЕ: Новият враг на Европа: сушата ще става все по-честo срещано явление през следващите години
Еврокомисар: Трудни дни за електроснабдяването в Европа
На море в Северна Гърция - все повече заприличва на нашето