През нощта ще е предимно ясно със слаб вятър от югоизток, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Минималните температури ще бъдат между 1° и 6°, в София – около 3°.
Атмосферното налягане ще продължи да се понижава и ще бъде значително по-ниско от средното за месеца.
Утре ще преобладава слънчево време с разкъсана висока облачност, в западните райони около и след пладне и с незначителна купеста. Вятърът ще е до умерен, в местата, разположени около северните склонове на планините и по долината на Струма, и силен вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, в местата чувствителни на южен вятър с 2-3° по-високи; в София – около 18°.
По Черноморието ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 8°-10°. Температурата на морската вода е 7°-9°. Вълнението на морето ще бъде 2 бала.
Над планините облачността ще е разкъсана предимно висока, около и след пладне в масивите от западната половина на страната с развитие и на купеста облачност. Ще духа умерен, по високите части и на места по северните склонове силен до бурен вятър от юг-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 7°, на 2000 метра – около 0°.
В петък облачността ще се увеличи и от запад на изток на много места ще има валежи от дъжд, в планините над 1300-1400 метра – от сняг. В отделни райони ще са временно интензивни и значителни по количество, с гръмотевици. Вятърът ще е слаб, все още от югоизток. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, а максималните – между 10° и 15°. През нощта срещу събота вятърът ще се ориентира от северозапад и с него ще проникне студен въздух. С понижението на температурите и в по-ниските планински райони в Западна България дъждът ще се примесва или временно ще преминава в сняг. В събота ще се задържи предимно облачно с валежи. Вятърът ще е до умерен от северозапад. Минималните температури ще се задържат без съществена промяна, а дневните ще се понижат още малко.

Пазарът на бизнес имоти в Чехия е най-активният в Европа, чуждестранните инвеститори се връщат
Испания повишава прогнозата за икономическия растеж за 2026 г. въпреки войната в Иран
Николина Митева: Електронните рецепти намалиха употребата на антибиотици у нас
„Супергърл“ не успя да надвие „Играта на играчките 5“ в боксофиса
Wall Street изоставя залозите за по-силно евро
Управляващите възложиха одит на бюджета, социалните плащания и пътните проекти
Синдикати на протест: "Парите са в олигарсите, не в нас" (СНИМКИ)
В "България сутрин" на 30 юни от 9:30 часа: Как да се предпазим от жегите
Масови проверки по пътищата разкриха десетки опасни шофьори
МОН публикува резултатите от НВО след 7 и 10 клас
Бившите на 4 зодии ще ги потърсят по време на ретроградния Меркурий до 23 юли
В София предприемат пакет от мерки срещу опасните горещини
Български футболен талант премина в Реал Мадрид
Рейчъл Буш
Юве си връща френски голаджия, вече се разбра с ПСЖ
Левски реши най-големия си проблем! Шампионите взеха шести нов футболист
Левски е на крачка от още един мечтан трансфер
Левски се отказа от голям голаджия
20 закона на Мърфи за живота
Гръцка салата с паста – рецепта
ИГРА: Участвайте и можете да спечелите награди от филма „Миньони & чудовища“
Седмична нумерологична прогноза за 29 юни – 5 юли
Танците са едно от най-добрите неща за мозъка – ето защо
3 грешки, които правим с бялата риза
Цената на петрола се стабилизира, след като САЩ и Иран отново се споразумяха
Летовници спасиха делфинче на плаж във Варна (ВИДЕО)
Прокуратурата иска постоянен арест за арестувания общинар от Варна
Фестивалът на българската легенда се провежда във Варна
31-годишният мъж, пострадал при пожар на трактор в добричка нива, бере душа във ВМА-Варна
Невзоров успокоява: Работата на КУБ продължава (ВИДЕО)
НАСА разработва технология за презареждане в орбита за мисии в далечния космос
Китайската космическа станция прелетя над Луната: Илюзия или реалност? (снимки)
AI подкопава доверието: Невронните мрежи се научиха да заблуждават експертите
Китай ще изстреля за първи път ракетата „Чанджън-10B“ през юли
Европейско-китайската мисия Smile достигна работна орбита
Rocket Lab изстреля десетия сателит на Synspective