Оранжев код за опасни дъждове и гръмотевици обявиха синоптиците за девет области в страната утре.
Предупреждението е в сила за Габровска, Великотърновска, Пловдивска, Старозагорска, Сливенска, Бургаска, Ямболска, Хасковска и Кърджалийска.
Синоптиците прогнозират, че в тези райони ще има интензивни валежи и гръмотевични бури. Валежите ще са значителни, главно след обяд и през нощта срещу сряда. Прогнозата е за очаквани количества дъжд от 30 до 50 л/кв.м, но на места ще са за кратко време, пише "Дарик".
В други 15 области е обявен жълт код за опасни валежи и гръмотевици. Предупреждението е в сила за областите Монтанска, Врачанска, Плевенска, Ловешка, София-област, столицата София, Пазарджишка, Смолянска, Русенска, Търговищка, Разградска, Шуменска, Силистренска, Добричка и Варненска.
В тези райони утре също се очакват интензивни валежи и гръмотевични бури. Валежите ще са значителни, главно след обяд и през нощта срещу сряда. Очакваните количества в Монтаско, Врачанско и Плевенско са 15-30 литра на квадратен метър, а в останалите области, където е обявен жълт код, 20-30 л/кв.м.
Според синоптичните прогнози, макар и интензивни, в тези области валежите ще са краткотрайни.
Максималните температури утре ще са между 22 и 27 градуса, в София - около 22 градуса.
И край морето ще е облачно и дъждовно, очакват се гръмотевици. Ще духа умерен до силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 22-24 градуса, близки до температурата на морската вода.
Над планините облаците ще са повече, и там ще има валежи и гръмотевици. По-значителни те ще са в масивите от Централна и Източна България. Ще духа умерен и силен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 14, на 2000 метра - около 8 градуса.
Метеорологичната обстановка ще остане сложна и в средата на седмицата. Над страната ще премине средиземноморски циклон, на много места ще има валежи, главно в югоизточната й половина - и гръмотевични бури.
Валежите ще са интензивни и значителни по количество. Температурите ще бъдат доста по-ниски от обичайните - максималните в сряда ще са предимно между 20 и 25 градуса, но в районите с по-интензивни и продължителни валежи ще остават под 20 градуса.
През нощта срещу четвъртък и до обяд в Североизточна България валежите ще продължат, докато в останалата част от страната временно ще отслабнат и спрат.
Около и след обяд от югозапад отново ще завали, ще се развият и гръмотевични бури. Остава и вероятността за значителни количества валеж, по-голяма - в Западна и Централна България.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Сфакянакис: САЩ подценяват способността на режима в Иран да оцелее в дълга война
"Перфектната буря" надвисва над пазара на храни тази зима
Бизнес активността в САЩ расте с най-бързите си темпове от над четири години
Какви са вариантите на САЩ за Иран?
SOFIX расте с 2% за седмицата благодарение на "Еврохолд", "Софарма" и "Уайзър"
Wall Street започва сесията на зелено въпреки опасенията около облигациите*
Демерджиев: Взети са всички мерки за евентуална заплаха от Иран
ДАНС откри мощен заглушител в София, смущавал GPS сигнала и около летището
"Исторически пробив" за минималната заплата: Договориха граници, но не и размера
Веласкес: Груич е картотекиран и ще бъде в групата срещу "Спартак"
Намалиха мощността на АЕЦ "Козлодуй": Ще се отрази ли на сметките за ток?
Централна прогноза
Завръщане: Модрич подписа с Реал Мадрид
Eдна десета събра първите четирима в спритовата квалифиация
След катастрофата на Крит: ЦСКА със спешен ход
Синер е аут от US Open
Гранд изкушава Мората
Конса обеща още по-добра защита на шампионите
Дневен хороскоп за 22 август, събота
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
9 летни храни срещу задържане на излишни течности
Нумерологична прогноза за септември 2026
Тирамису с йогурт
Какво символизира появата на скакалец в дома според фъншуй?
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Пулев: Задълбочаваме икономическото партньорство със САЩ
„Събор Кривини“ дарява всички приходи от входни такси за ремонт на храм в Долни чифлик
Какво време ни очаква в събота?
Случай на заушка е регистриран във Варна
Капитанът на националите по водна топка: Дадохме 110 % от себе си на европейското във Варна
Предстои 51-ото издание на Националната купа по шахмат „Морско конче“