Типично зимно ще остане времето и през утрешния ден, сочи прогнозата за времето на НИМХ.
През нощта от север-североизток облачността ще се увеличава и над по-голямата част от страната ще е значителна. На отделни места, главно в източната половина от страната, ще превалява слаб сняг. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад.
Минималните температури ще се понижат още и ще са предимно между минус 9° и минус 4°, в София - около минус 7°.
В сряда ще се задържи предимно облачно и на места в Североизточна, Централна Северна България и планинските райони ще превали сняг. По-значителни разкъсвания на облачността до предимно слънчево ще има в Югозападна България. Ще духа до умерен, в Източна България временно силен вятър от север-североизток.
Максималните температури, в по-голямата част от страната, ще са между минус 1° и 4°, в София - около минус 1°. По-ниски, до минус 4°, ще са в Североизточна България.
По Черноморието ще бъде ветровито с умерен и силен вятър от север-североизток. Ще бъде предимно облачно и на отделни места ще превали слаб сняг. Максималните температури ще са 1°-2°. Температурата на морската вода е 6°-7°. Вълнението на морето ще бъде 4-5 бала.
Над планините облачността ще бъде значителна и на много места ще има превалявания от сняг, по-значителни в Централна Стара планина. Ще духа умерен и силен вятър от север-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 7°, на 2000 метра - около минус 14°.
В четвъртък от запад на изток облачността ще намалее, до вечерта над по-голямата част от страната до изясняване. В Източна България североизточният вятър ще отслабне до умерен, но там през по-голямата част от деня облачността ще остане значителна и на отделни места ще превалява слаб сняг.
В петък ще преобладава слънчево време. Вятърът за кратко ще е от юг, слаб, а вечерта - вече северозападен. Сутрин ще е студено, с минимални температури на отделни места до минус 10° - минус 12°, дневните много бавно ще започнат да се повишават и максималните ще са предимно между минус 1° и 4°.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надеждите за примирие в Иран тласнаха S&P 500 нагоре за четвърти пореден ден
Кадър на деня за 6 април
Лунната мисия на НАСА подобри рекорд за най-далечно разстояние от Земята
Експерт: В европейските класации сме за най-много нарастващи площи в биопроизводство
Иран отхвърли предложение за примирие, Тръмп заяви, че цялата страна може да бъде унищожена
М. Дойчев: Най-възможният сценарий е изостряне на конфронтацията в кризата на Иран
Велики вторник е - поверия, традиции и забрани
Времето във вторник: Температури до 26 градуса, вятър и превалявания на места
Хороскоп за 7 април: Конфликти и напрежение за няколко зодии
Великден по света: Традиции и обичаи
Прости навици за овладяване на емоционалната интелигентност
България загуби от Киргизтан в първия си мач на Световното в София
ШЛ в пълен блясък! Реал Мадрид и Байерн излизат в мегасблъсък
Спортът по телевизията днес, 7 април
Мачовете по телевизията днес, 7 април
Наполи удари Милан и излезе втори
Претендентите в Чемпиъншип с грешки, има нов фаворит за второто място
7 различни техники за боядисване на яйца
Нумерологична прогноза за 7 април
Поверия за Велики четвъртък
Дневен хороскоп за 7 април, вторник
Златен пръстен с диамант: символика и стойност
На 6 април започват положителни промени с парите за 3 зодии
Продажбите на ел. автомобили в Европа растат по-бавно от очакваното
Китайски въздушни възглавници сеят смърт в САЩ
Започна почистването на дъждовните шахти във Варна
Купа по спортно ориентиране ще се проведе в околностите на Варна
Кои са най-лошите малки бензинови двигатели?
Кралски арест: Закопчаха член на управляващата фамилия в ОАЕ у нас
SpaceX отлага тестовия полет на ракетата Starship, предназначена за Марс
Нов вид торбеста жаба, открита в Перу, е застрашена от климатичните промени
Обсерваторията „Вера Рубин“ откри 11 000 нови астероида
Успешно коригираха траекторията на „Артемида“ II
Откриха древно селище на маите под водите на езеро в Гватемала
НАСА променя режима на работа на обсерваторията Swift, за да спаси орбитата ѝ