През нощта облачността над повечето райони ще е значителна и на места в Южна България ще има валежи от дъжд, съобщават от Националният институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Ще духа слаб, в Източна България - до умерен вятър, предимно от изток-североизток.
Преобладаващите минимални температури ще са между 4° и 9°, по Черноморието - до 13°-15°, в София - около 6°.
В сряда още сутринта облачността от северозапад ще започне да се разкъсва и намалява, след обяд до предимно слънчево. До обяд на отделни места, главно в планинските райони в Южна България, ще има слаби валежи от дъжд, над около 2000 метра - от сняг.
По Черноморието ще продължи да духа до умерен вятър от североизток, в останалата част от страната ще е слаб, с южна компонента. Максималните температури ще са предимно между 16° и 21°, в София - около 17°.
По Черноморието облачността от север ще се разкъсва и намалява, след обяд до предимно слънчево. Преди обяд на отделни места по южното крайбрежие, където облачността ще е все още значителна, ще превали слабо. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са 18°-19°. Температурата на морската вода е 18°-21°. Вълнението на морето ще бъде 3 бала.
Над планините до обяд облачността ще е значителна, на отделни места в масивите в Южна България ще има валежи от дъжд, над около 2000 метра - от сняг. След обяд облачността ще се разкъсва и намалява. Ще духа слаб до умерен вятър, по най-високите части от северозапад, в останалите райони до вечерта ще се ориентира от югозапад.
Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 11°, на 2000 метра - около 5°.
В четвъртък и петък с южен вятър ще се затопля. Ще бъде предимно слънчево, с разкъсана висока и средна облачност. През първия ден вятърът ще е все още слаб, в петък северно от планините - умерен, поривист, с южна компонента.
Дневните температури в петък ще достигат 25° - 30°, по-ниски, до около 20°, ще остават в котловините в Югозападна България, в крайните северозападни райони и западната част на Горнотракийската низина. Ще се повишат сутрешните температури, като минималните ще са между 8° и 13°.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Trump Media отчете загуба от 405 млн. долара основно заради криптоинвестиции
Мадяр положи клетва като премиер на Унгария, знамето на ЕС отново се вее пред парламента
Перфектна буря очаква Кевин Уорш във Федералния резерв
„Росатом“ заяви готовност да развива ядрени проекти в България, Унгария и Словакия
Биткойнът е изложен на най-голям квантов риск, но и други блокчейни не са в безопасност
Вятърните турбини отчитат изненадващи печалби от войната в Иран
Трайков: Състоянието на "Булгаргаз" е много тежко, "Боташ" може да се предоговори
Чудо в манастир разтърси вярващи в Априлци – стенопис започна да елеоточи
Надежда Йорданова: "Прогресивна България" няма план да се бори със завладяната държава
Животът на 3 зодии ще стане по-лек и подреден до края на май
Разследват стрелба по автобус на градския транспорт в Перник
Интер загря с Лацио за финала с 3:0
Новият шеф на Левски седна до Гонзо
Левски отново падна от Лудогорец, но вдигна титлата
Скандал с пожарогасител разтресе гранд в Европа
От Разград върнаха жеста: Лудогорец направи шпалир на Левски
Левски – Лудогорец 0:1
Дневен хороскоп за 10 май, неделя
5 пролетни рецепти за трапезата на 11 май – Деня на Кирил и Методий
Пости ли се на Черешова задушница
Кои са най-драматичните зодии
Седмична нумерологична прогноза за 11 – 17 май
Любовен хороскоп за 11 – 17 май
Левски вдигна шампионската титла
Стреляха по автобус в Перник
Тежко падане в Джирото, дебютант спечели втория етап
Черно море взе важна победа над Ботев (Пд) с 2:0
Задържаха изпращачи на фишинг съобщения от името на МВР
Задържаха трима за побой в София
Пентагонът разсекрети част от архивите си за НЛО
Светът е изправен пред рекордно супер Ел Ниньо: Какви са заплахите?
AI „изключва“ човешкия мозък: До какво води общуването с чатбот
Starship Flight 12: Подготовка за дебюта на версия V3
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели