През нощта облачността от северозапад ще се увеличи и на места в Северозападна България, а след полунощ и на изток ще превали слаб дъжд. През деня ще се задържи без промяна, сочи прогноата на Националния институт по метеорология и хидрология.
Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, но ще бъде слаб. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София 2°. Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за месеца.
Утре денят ще започне с облачно време, на места със слаби валежи от дъжд, но още преди обяд от северозапад облачността ще започне бързо да се разкъсва и намалява. Ще духа слаб до умерен западен вятър, който вечерта ще се ориентира от югозапад. Дневните температури слабо ще се понижат и максималните ще бъдат между 7° и 12°, в София 8°.
Над Черноморието ще бъде облачно със слаби валежи от дъжд. По-късно след обяд облачността ще започне да се разкъсва и намалява, първоначално по северното крайбрежие. Ще духа слаб до умерен западен, вечерта югозападен вятър. Максималните температури ще са 9°-12°. Температурата на морската вода е 9°-10°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над планините ще бъде предимно облачно с валежи от сняг, под 1200-1300 метра от дъжд. След обяд облачността ще започне да се разкъсва и намалява. Ще духа слаб до умерен, по високите части на Рила и Пирин силен западен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 5°, на 2000 метра - около 0°.
В сряда ще има променлива, по-често значителна облачност; само на отделни места е възможно да превали слаб дъжд, в планините над 1800 м. - сняг. Ще продължи да духа слаб до умерен вятър от запад-югозапад. Минималните температури ще бъдат близки до нулата, а максималните ще останат между 7° и 12°. В четвъртък облачността ще се разкъса и намалее на места до предимно слънчево време. По-късно от запад отново ще се заоблачи и на отделни места, главно в северозападните райони, е възможно да превали слаб дъжд, а вятърът временно ще стане северозападен. Температурите ще се повишат.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 4 май
Dow се срина с 550 пункта заради опасения, че конфликтът с Иран може да се изостри отново
Председателят на Еврогрупата: Европа се нуждае от по-големи банки и трансгранични сделки
Финансовото министерство очаква бюджетен дефицит от 1,4% към края на април
Ifo: Кризата в Близкия изток се отразява на германската автомобилна индустрия
„София Комерс – Заложни къщи“ обяви началото на предлагането на облигации за 2,5 млн. евро
Как нагреваемият тютюн засяга зъбите и венците
Крехко печено агнешко с цитрусова марината (РЕЦЕПТА)
Ефективна ли е йогата за лице?
Народни поверия за здраве и късмет на Гергьовден
Йотова и Тасулас потвърдиха отличното ниво на българо-гръцките отношения
Спортът по телевизията днес, 5 май
Драма в "Крусибъл"! Отново китаец е световен шампион по снукър
Мачовете по телевизията днес, 5 май
Драма и голов екшън в Ливърпул! Евертън спъна Ман Сити и почти поднесе титлата на Арсенал
Рома смаза 4:0 Фиорентина и е на точка от топ 4
Симеоне каза как Атлетико ще отстрани Арсенал за финал в ШЛ
На 5 май празнуват Ирина и Ирена!
Разкошният роман на Исабел Алиенде "Къщата на духовете" с ново издание на български
Антонио Бандерас гледа Радина Кърджилова в „Медея“ в Мадрид (+Снимки)
Дневен хороскоп за 5 май, вторник
София става част от световното турне на Oliver Tree
"Дяволът носи Прада 2" поведе българския боксофис
16-годишен наръга връстник във Велико Търново
Мачът на сезона! Черно море Тича би Спартак (Плевен) в уникална драма и е на 1/2-финал
Волен Сидеров бе заснет солидно почерпен посред бял ден, линейка го прибра (ВИДЕО)
Две жертви на инцидент с кола в Лайпциг
Двама от наръганите във Варна са в тежко състояние
Пожарникари от Варна отбелязаха професионалния си празник и почетоха паметта на Илия Дончев
Какво се случва с тялото след смъртта: Известен учен с неочаквано обяснение
Археолози откриха редки монети с библейски пророчества: Символизират края на света
Учени създадоха „жива“ пластмаса, която се разгражда напълно при подаден сигнал
Китай планира мащабно разширяване на космическата си станция „Тянгун“
Curiosity и Perseverance с нови панорамни изображения на Марс
Artemis III: Новата лунна мисия на НАСА набира скорост