През нощта главно в Североизточна България ще има временни увеличения на облачността и на отделни места ще има краткотрайни валежи с гръмотевици, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ).
В останалите райони на страната ще е предимно ясно. Ще духа слаб вятър от север-североизток.
Утре въздушната маса над страната ще остане неустойчива. Отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на повече места в следобедните часове ще има краткотрайни валежи с гръмотевични бури. Има условия за градушки. Ще духа слаб, в източните райони до умерен вятър от североизток. Максималните температури ще са между 29° и 34°, в София - около 29°. Атмосферното налягане слабо ще се повиши, но ще остане по-ниско от средното за месеца.
Над Черноморието ще се развива купеста, след обяд и купесто-дъждовна облачност. На места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа умерен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 29°-31°. Температурата на морската вода е 28°-29°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
В планините ще се развива купеста, около и след обяд и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Има условия за градушки. Ще духа умерен вятър север-североизток. Максималната температура на 1200 метра ще бъде около 24°, на 2000 метра - около 17°.
През следващите два дни въздушната маса над страната ще остане неустойчива. В сряда температурите ще са без особена промяна – предимно между 29° и 34°. В четвъртък, с усилване на вятъра от северозапад, ще нахлува относително по-хладен въздух и температурите ще се понижат – максималните в по-голямата част от страната ще са между 27° и 32°. Ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност, по-мощна след обяд в сряда и през нощта срещу четвъртък. На много места, главно в северозападната половина от страната, а в четвъртък през деня, главно в Централна и Източна България, както и в планините в Югозападна, ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Повишава се вероятността за временно интензивни и значителни по количество валежи. Ще има и градушки.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Baidu запълва празнината, която Nvidia остави на пазара на AI чипове в Китай
Cartier е новият Rolex за поколението Z благодарение на Тейлър Суифт
Парижкото споразумение за климата навърши 10 години, но мисията е далеч от изпълнена
САЩ вдигат санкциите върху беларуския поташ
Кадър на деня за 13 декември
Защо изкуственият интелект няма да измести, а ще трансформира приложенията?
Правилото 5-5-5 променя кариерата ни завинаги
След влизането на еврото имотният пазар малко ще се успокои
Безлов: Над 30 години има негативна селекция в съдебната система
Централна прогноза
Експерти: Няма опасност за еврото след оставката, но цените ще продължат да растат
Челси удари Евертън и влезе в Топ 4
Екитике герой за Ливърпул, Салах се завърна
Звезда на Левски стана баща
Спартак Варна призна: Левски иска перлата ни!
Лоша новина за Челси
НА ЖИВО: ЦСКА - Локомотив София 1:1
Баница със сирене за Игнажден
Седмична нумерологична прогноза за 15 – 21 декември
Дневен хороскоп за 14 декември, неделя
Изберете ангелско число и вижте посланието от коледния ангел
Любовен хороскоп за 15 – 21 декември
Как да изберем рокля според типа фигура
Има ли исторически доказателства за Витлеемската звезда?
Мерц никога няма да бъде обичан от германците, но как управлява страната?
Какво ще е времето в неделния ден?
Българският млад човек не работи и не желае да работи, той е социален паразит
Липсата на приет бюджет не застрашава влизането на България в еврозоната
Коледата ще е по-скъпа за румънцити, а подаръците - по-скромни
На повърхността на луната на Юпитер – Европа, е забелязан гигантски черен „паяк“
Лунната почва може да съдържа следи от земната атмосфера
Антитела, проектирани от изкуствен интелект, ще бъдат тествани на хора
Признаци за бъдеща катастрофа в Антарктида
Разкриха влиянието на Марс върху климата на Земята
НАСА да изпрати хора на Марс възможно най-скоро