Президентът на Русия Владимир Путин разказа, че през годините начело на държавата понякога е имал усещането, че се превръща от човек във функция, но е съхранил човешките черти на характера си.
„Мои приятели, с които се познавам още от университета, казват, че практически не съм се променил. Те по-добре виждат отстрани“, каза Путин в интервю за ТАСС.
„А аз бих искал по-специално да не губя човешките си качества, защото понякога тук имаш усещането, че от човек се превръщаш във функция“, каза Путин. По думите му „все пак успява да съхрани такива човешки качества“.
Путин сподели, че работата му на президент слага отпечатък върху общуването му с близките, включително и приятелите му. „Естествено, има ограничения“, каза Путин, запитан може ли да си позволи да се срещне с приятели например в бара на по бира.
„Старая се да не пия бира в последно време. Коремът расте“, шеговито добави той.
Въпреки ограниченията обаче Путин каза, че работата му се отплаща в морален план.
„Има и компенсация за тези ограничения. И най-главната компенсация е чувството за много голяма морална удовлетвореност от доверието, което ми оказват хората. Това е много важно“, заключи Путин.
Най-голямата лична загуба за Путин през последните 20 години е смъртта на родителите му. „Лични загуби… Родителите ми се отидоха. Точно в началото на този път /когато преди 20 г. той идва на власт в Русия/. Най-голямата загуба“, каза Путин.
Той разказа и за внуците си, като заяви, че изпитва голямо удоволствие от общуването си с тях.
„Имам внуци, щастлив съм. Те са много добри и сладки. Изпитвам голямо удоволствие от общуването си с тях. Малки сладки дечица. Мисля, че това е естествено чувства за всеки човек. Имам го това в живота си и много се радвам“, сподели руският лидер.
Путин обаче отказа да разкаже колко внуци има, като обясни това със сигурността. „Вие не живеете моя живот и не разбирате какво са въпросите за сигурността. Просто човек, когато е далеч от това, не го забелязва“, каза Путин.
Владимир Путин днес, 7 октомври, навършва 68 години. Той е роден през 1952 г. в Ленинград. Прессекретарят на руския президент Дмитрий Песков заяви, че Путин ще прекара рождения си ден на работа. През първата половина на деня той ще проведе десетина телефонни разговора. По-късно ще се срещне с приятели и роднини.
Путин е от 20 години на власт в Русия. На проведения по-рано тази година референдум беше одобрена конституционна промяна, съгласно която Путин ще има възможност да се кандидатира за още два шестгодишни президентски мандата след 2024 г., когато изтича настоящият му мандат. Така той може да остане начело на Русия до 83-годишната си възраст.

Dow Jones и Nasdaq затвориха на ръба на корекцията
Тръмп обмисля завземане на ключовия за иранския износ на петрол о. Харг
Решението на Пауъл за мястото му в борда на Фед може да определи лидерството на Уорш
Психолог: Стресът на работа е измерим, но технологиите не трябва да са психотерапевти
Защо войната в Иран е провал за САЩ?
Столична община ще инвестира над 224 млн. лв. във ВиК и ремонти на улици
Великден в Гърция става лукс: Скок при храни, горива и почивки
Опасно време днес: Вятър, облаци и сняг на места
Поверия и забрани за празника на 21 март
Историческо! ЦСКА започва с трима аржентинци утре
Като ЦСКА: И Левски ще има нов стадион!
Лео Меси трепери от голаджията на ЦСКА 1948
Камерунски национал тренира като луд за място в Левски
Доблестен мъжкар! Хакими отказа подарената купа на Африка!
Ще изплува ли лидерът Левски срещу Черно море?
Любовен хороскоп за 23 – 29 март
Противовъзпалителни храни при менструални болки
Нумерологична прогноза за 21 март
Таро карта за 21 март, събота
Дневен хороскоп за 21 март, събота
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Тръмп заговори за край на войната в Иран
Честваме паметта на преподобния Яков Изповедник
Затварят участък от булевард "Осми приморски полк" на 26 март
Актьорът Михаил Мутафов бе отличен за цялостно творчество
Представиха първите влакове "Шкода", които ще возят пътниците с модерни мотриси
Хванаха за ден 34-ма шофьори с алкохол или наркотици
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната