Пожар е избухнал на бензиностанция в руския град Новосибирск, в резултат на което няколко контейнера с гориво са се взривили. По предварителни данни са ранени над 25 души, някои от тях са в болница в тежко състояние, пише БГНЕС.
Представител на компанията "Еврогаз", която е собственик на бензиностанция на магистрала "Гусинобродское", е заявил пред ТАСС, че пожарът е започнал при зареждането на автомобил с бензин. Според предварителни данни са последвали от четири до пет експлозии, докато огънят се е разпространил на площ от повече от хиляда квадратни метра.
Евгений Лебедев, говорител на местното министерство на извънредните ситуации, каза пред агенцията, че пожарът е възникнал, тъй като един от бензоносителите не е бил заземен в момента, когато горивото е било източено в неподвижен контейнер.
Новосибирският информационен сайт NGS.ru публикува кадри, на които се вижда горелка с висок пламък по време на експлозия и бензинов резервоар, който лети на голямо разстояние и качващ се в кола. Други руски медии също публикуват кадри от експлозията.
Министерството на извънредните ситуации съобщи, че около 17:00 часа московско време пожарът е бил потушен. Кадри от местопроизшествието обаче показват, че над огъня все още се издига дим.
NGS.ru съобщава думите на местна жителка, която е била свидетел на инцидента.
"В небето видяхме огромна пожарна шапка и бяхме ужасно уплашени. Честно казано, първоначално си помислихме, че е война", казва тя. "Погледнахме внимателно, излязохме на балкона, стояхме дълго време, а стените трепереха. Горещ въздух лъхаше в лицата ни. Нещо избухна много силно. Сърцата ни се свиха от страх.. Не всеки ден се вижда нещо подобно".
Според ТАСС най-малко четири от пострадалите са служители на бензиностанцията и двама пожарникари. Ирина Болшакова, главният лекар на линейка в Новосибирска област, казва пред „Интерфакс“, че сред тези, които са се озовали в болницата, има деца. "Има дете, на 12 години, състоянието му е с умерена тежест, дори доста леко, но е хоспитализирано", каза Болшакова. По-рано беше съобщено и за хоспитализация на 10-годишно дете. Съобщава се, че общо 17 души са хоспитализирани.
Агенция ТАСС се позовава на източник в службите за спешна помощ, според който броят на жертвите продължава да расте, тъй като хората продължават да търсят медицинска помощ, и вече е достигнал 33. „Интерфакс“ съобщава, позовавайки се на представител на регионалното здравно министерство, че общият брой на жертвите е 28 души. Според различни агенции от седем до девет души са в тежко състояние.
Заместник-прокурорът на Новосибирска област Павел Смагарински заяви пред ТАСС, че властите извършват „мащабна проверка на всички бензиностанции в региона с участието на служители на Ростехнадзор“. Следственият комитет образува наказателно дело.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Почти половината от световните доставки на петрол идват от военни зони
КЗК проверява защо 1 млрд. лв. за медицински изделия са отишли при ограничен кръг фирми
Влиза в сила бонус-малус при задължителната застраховка „Гражданска отговорност“
ОББ Мобайл е най-доброто банково приложение в България
„Кофас“: Ниските нива на Дунав може да имат ограничен, но осезаем ефект върху българския БВП
Част от американските дипломати, евакуирани от Близкия изток заради войната, се връщат в мисиите
Две 10-годишни момчета са хвърляли бетонни късове по колата на Невяна Владинова
Китай предупреди: Ще защитим интересите си след заплахите на САЩ за санкции срещу Иран
В "България сутрин" на 26 август от 9:30 часа: Ще полагат ли тест за почтеност държавните служители
Разследват блудствени действия спрямо малолетно дете в Струмяни
Военни разчистват района край "ЕМКО": Открити са десетки невзривени боеприпаси
Феран Торес за шеметния си дебют за ПСЖ: Много съм щастлив
Наш тенисист отказа испанец
Хамилтън се разкая заради избухването си на Зандвоорт
Моуриньо проговори за трансферите в Реал Мадрид
Фейгин започна подготовка с любопитно име в екипа си
Нов в Тотнъм реши да си смени името
Ангелската дата 25/8 носи положителни промени за 5 зодии
Най-големият осиновител на пчели в България
Полезни и вредни храни за червата през лятото
Какво означава, ако намерите четирилистна детелина?
Шоколадова торта с 3 съставки
А ако просто спрем да мислим за чистенето?
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Чуждо тяло в ухото или носа при децата – какво не трябва да правим?
Учени откриха ключ за рак на гърдата
Най-честите митове за горенето на мазнини
Парамедици настояват за обучение по спешна помощ в болниците за рехабилитация
Няма тън-мън! Учебната година започва на 15 септември
Оставиха в ареста сочения за тартор на "Кръв и чест"
Съдът във Варна образува дело срещу спирането на тока в "Баба Алино"
Васил Петров поема Спартак Варна до назначаването на нов треньор
Русия удари кораб със стоки за украинската армия в Черно море
10 г. по-късно: Влезе в сила системата „бонус-малус“