"Това решение е неразумно. То е безпрецедентно и никоя държава в света не си е позволявала такова нещо. ОТ САЩ са изгонени 58 дипломати и това е на ръба на скъсване на дипломатическите отношения". Така коментира пред Нова тв лидерът на БСП Корнелия Нинова скандала с изгонването на 70 руски дипломати.
Но според нея, никой не е дал убедителни доказателства за шпионажа. "Този уж доклад на ДАНС ние не сме го виждали", разясни тя.
След новината за дипломатите, Корнелия Нинова спря преговорите между ПП и БСП за ново правителство. Тя заяви, че първо се е обадила на Петков да го уведоми и после е съобщила новината на медиите.
"Казах му, че групата е взела такова решение и след 5 минути ще сляза пред медиите да го обявя", уточни тя.
"България трябва да е суверенна и независима държава и никоя външна сила не трябва да участва в управлението й.
По думите й, снощи премиерът в оставка Кирил Петков е поискал среща с парламентарната група на БСП. "Не зная за какво. Днес ще имаме. Предстои ни някакъв разговор", допълни тя.
"Извън конкретния казус да мислим дали това би навредило на българския национален интерес", попита тя и отговори положително.
Това ще повлияе на българската икономика, на туризма, на цени, на газ, петрол. Големите държави вижте какво прави - Еманюел Макрон си говори с Путин, Германия реши да не прекъсва доставките на газ, защото си мисли за икономиката и семействата.
Нинова заяви, че Теодора Генчовска на една от оперативните заседания е поднесла информация за руските дипломати - какъв е броят им тук и какъв е нашият в Русия и каква реципрочност да се търси. Но тогава Нинова заявила, че не е приемливо да има изгонване на дипломати.

Активността в сектора на услугите в Китай се е разширила с по-бавен темп през март
SpaceX се стреми към оценка от над 2 трлн. долара с IPO-то си
Петролът продължи да поскъпва с неяснотата около бъдещото развитие на войната в Иран*
Microsoft ще инвестира 10 млрд. долара в Япония за четири години
Български вина спечелиха четири Големи златни медала на конкурс във Франция
Германия строи най-високата вятърна турбина в света
Фактори, влияещи на повишението на цените на парното и топлата вода
Трагедия в Ню Йорк: Бебе е убито при стрелба
BA.3.2 "Цикада": Новият Ковид вариант се разпространява по-лесно сред децата
Често срещана грешка с еър фрайъра може да увеличи риска от рак
Най-малко 7 ранени при дерайлиране на влак в Русия
Радев: Българското общество излиза от апатията и чупи оковите на страха
Лудогорец се надъхва за титлата
Контузия на Лука стресна Лейкърс при срамна загуба
Има ли кой да спре Левски към титлата? Историята е категорична!
Мачовете по телевизията днес, 3 април
Трансферна бомба: ЦСКА продава Лапоухов за 4 млн. долара
Напускат Левски и тръгват надолу
Панели за баня – новият хит в интериора
Поверия за ангелската дата 4/4
3 домашни десерта за Цветница
Поверие за късмет на Цветница
Българска изба с рекордни отличия от френския елит
Ставаме ли по-алергични?
Голяма авария оставя к.к. "Чайка" без вода днес
Условията за туризъм в планините не са подходящи
Спипаха двама с наркотици във Варна
Влак дерайлира у нас заради паднала скална маса
Дъждовно време на няколко места в страната днес
Без ток във Варна на 3 април 2026
SpaceX направи първата крачка към борсата с конфиденциална заявка за IPO
Хората говорят все по-малко, установиха психолози
Voyager и Icarus Robotics ще тестват свободно летящ робот на МКС
Два редки метеорита за девет дни: Какво показват данните за болидите през 2026 г.
Meta пуска нови умни очила с разширени възможности за корекция на зрението
Товарният кораб „Прогрес МС-35“ потегли към Байконур за подготовка за полет до МКС