Президентът на Русия Владимир Путин заяви, че планове за посещение в Русия на саудитския престолонаследник принц Мохамед бин Салман са били променени в последния момент, което е накарало ръководителя на Кремъл да посети Рияд, за да разговаря с лидера на най-голямата страна износителка на петрол в света, предаде Ройтерс.
Организираното набързо пътуване на Путин в Близкия изток, по време на което той бе съпроводен от руски изтребители, е обвито в мистерия и все още не е ясно каква е причината ръководителят на Кремъл да предприеме този необичаен ход, отбелязва агенцията.
"Чакахме ви в Москва" каза Путин с усмивка на престолонаследника в Рияд. "Знам, че обстоятелствата наложиха тези планове да бъдат коригирани, но, както вече казах, нищо не може да попречи на развитието на нашите приятелски отношения", добави той. "Но следващата ни среща трябва да бъде в Москва", заяви след това Путин.Престолонаследникът отговори, че разбира се е готов да направи това. "Тогава се разбрахме", каза Путин.
Мохамед бин Салман похвали съвместната координация между двете страни, "която помогна за премахване на напрежението в Близкия изток", съобщи Саудитската агенция по печата. Според престолонаследника двете страни споделят много интереси и те работят в полза на Русия, на кралството, на целия Близък изток и на по-широкия свят.
Срещата на Путин с Мохамед бин Салман дойде, след като цените на петрола паднаха въпреки обещание от страна на ОПЕК+ за допълнително намаляване на производството. Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков каза след разговорите, че сътрудничеството ще продължи в рамките на ОПЕК+, но не даде подробности за посещението.
Руското министерство на отбраната публикува кадри, на които се вижда как самолета Илюшин-96 на руския държавен глава е съпровождан от изтребители Сухой-35С по време на полета от Русия до Обединените арабски емирства (ОАЕ), където бе първата спирка на Путин. Официален представител от ОАЕ днес каза, че по време на посещението на руския президент в страната са били разменени мнения по редица регионални и международни въпроси.
(БТА, Владимир Арангелов)

Кадър на деня за 23 март
Dow Jones прибави над 600 пункта след коментара на Тръмп за преговорите с Иран
Звено на Alphabet ще стартира доставки с дронове в район на Сан Франциско
Превръща ли се конфликтът в Иран в поредната война на изтощение?
Ще се превърнат ли в печалби инвестициите в изкуствен интелект?
AI води до огромна трансформация на трудовия пазар, но промените още не са видими
Забраните за църковния празник на 24 март и кой има имен ден
Прогноза за времето: Дъжд и мокър сняг днес, затопляне в края на седмицата
Хороскоп за всички зодии за 24 март 2026: Ден за вътрешен мир и нови идеи
Ясно е дали Ливърпул ще е с Исак срещу ПСЖ
Клоп намекна за завръщане, говори за Реал Мадрид
Аржентина остана без защитник
Пепи се размина с Фулъм
Спортът по телевизията днес, 24 март
И титлата няма да гарантира мястото на Ръсел в Мерцедес
Паста с телешко месо
Нумерологична прогноза за 24 март
Таро карта за 24 март, вторник
Театър "София" подарява -50% отстъпка за 27 март - Световния ден на театъра
Дневен хороскоп за 24 март, вторник
Елегантност и модерни силуети от Lanvin за есен/зима 2026/2027 (+Снимки)
Кризата с Иран се оказа "мана небесна" за производителите на електромобили
Парад на планетите ни очаква през април
Кои са колите с най-нисък реален разход на гориво
Помните ли сградата опакована с кашони?
Фрегатата „Верни“ се включва в многонационалното военноморско учение „Морски щит 2026“
Американска частна компания ще осъществи първото кацане на астероид през 2029 г.
ЕКА си купи място в ракета на SpaceX: Какво стои зад това решение
Учени откриха продукт, който може да предпази червата от нанопластмаса
23 март 2001 г.: Денят, в който космосът се превърна в океан за станцията „Мир“
Най-самотните места във Вселената може да са идеални за извънземен живот
Телескопът „Нанси Грейс Роман“ на НАСА преминава финални тестове