Гръцките медии проследиха трансфера на американски бойни машини към Украйна, като отбелязват, че маршрутът преминава през България, предава кореспондентът на БНР.
С репортажи от пристанище Александруполис медиите съобщават за трансфер на американски бойни машини "Брадли", които за първи път се предоставят на Киев.
На гръцкото пристанище те се прехвърлят от кораби на камиони, които ги транспортират до Украйна. Отбелязва се, че маршрутът по суша преминава през България.
По-рано украинският президент Зеленски каза, че украинската армия има нужда точно от този вид бойни средства.
Бронираните машини "Брадли" разполагат с ефективни противотанкови оръдия, поради което са известни с прозвището "убийци на танкове".
Междувременно Великобритания обмисля снабдяването на Украйна с британски танкове за сраженията с руските нашественици, съобщи "Скай нюз".
"Скай нюз" цитира добре запознат със случая западен източник, според който вече от няколко седмици се разговаря за изпращането в Украйна на танкове модел Challenger 2, предава още БНР.
Подобен ход ще отбележи значителна промяна по отношение на западната подкрепа за Украйна и може да накара други страни членки на НАТО, като Германия, да последват британския пример, коментира медията.
"Скай нюз" допълва, че няма окончателно решение от страна на правителството на Риши Сунак, но ако подобна пратка бъде одобрена, Великобритаиня ще стане първата държава, откликнала на молбите на Киев украинската армия да бъде снабдена с мощни западни танкове.
На 20 януари ще бъде проведена среща на така наречената Контактна група от около 50 държави, предвождана от Съединените щати, които оказват военна подкрепа на Украйна.
Цитираният източник е казал, че Великобритания може да предложи 10 танка Challenger 2 и е коментирал, че това само по себе си няма да внесе някаква промяна на бойното поле, но все пак е изключително важно, защото ще бъде премината бариерата, която досега възпираше съюзниците да предлагат западни танкове, поради опасения, че Русия ще го приеме като опит за ескалация на конфликта.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow влезе в територия на корекция, докато S&P отчете пети пореден седмичен спад
Кадър на деня за 27 март
ЕК стана жертва на хакерски набег
Г-7 ще гарантира сигурността на Ормузкия проток, но след края на войната с Иран
Л. Тулев: Европейски модел в защита на гражданите и контрол върху AI ще е конкурентно предимство
Русия ще забрани износа на бензин от 1 април заради скока при цените
Рецепта за здравословен ванилов крем
Мъфини с ягоди и ванилия – рецепта за бърз десерт
Учени разчетоха "кода на старостта" в няколко показателя
Как електромобилите втора ръка се оказаха по-лоша инвестиция от моделите с ДВГ
Русия обяви за "чуждестранен агент" главния герой във филм с "Оскар"
Спортът по телевизията днес, 28 март
Мачовете по телевизията днес, 28 март
На 78 години върнаха Рой Ходжсън във футбола
Късна дузпа шокира Англия на "Уембли"
Рекорд! Ойарсабал участва в гол в 10 поредни мача за Испания
Нидерландия сложи край на серията от 12 мача без загуба на Норвегия
Таро карта за 28 март, събота
Дневен хороскоп за 28 март, събота
Как се държат зодиите, когато са тайно влюбени
Как да избереш плочки за баня според размера на помещението и светлината?
„София и хвърчащото креватче“- гледайте премиерната постановка на 29 март
5 навика, които подкрепят хормоналното здраве след 40
Футболист на Черно море донесе победа на младежките национали
Морските спецчасти на България и Великобритания със съвместно учение във Варна
22 години България в НАТО – министърът на отбраната Атанас Запрянов в „Големите последици“ по Bulgaria ON AIR
Рубио с остри критики към Зеленски
Утре вечер въртим стрелките на часовника
Кабинетът обяви пакет от мерки за справяне с последствията от кризата в Близкия изток
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите
Учени откриха магнитен двигател в недрата на Слънцето: Причинява опасни бури