Локация: кв. Княжево, София
Интериорен проект: 2017-2018 г.
Реализация: 2017-2018 г.
Стил: Модерен с елементи на Ар Деко
Площ: 160 кв.м.
Понякога обектите, над които работя, идват с имената си. Но когато наричам проект, винаги питам клиентите дали има нещо специално, с което свързват самото пространство или обстоятелствата, при които са го придобили. Защото името е смисъл, символ и носи своята сила. Така постъпих и със собствениците на този дом. Отговорът беше кратък: Свързваме тази къща с една единствена дума. Можеш ли да познаеш коя е? ... Мечта!
Да участвам в реализирането на нечия мечта е привилегия, за която съм благодарна. Успяваш да се докоснеш до този шанс и да го преживееш тогава, когато професията ти е и твоя мисия. Когато си напълно отдаден на работата си.
Ето и подробности за дизайна на жилището. Проектираната площ включва антре, стълба, дневна с трапезария и кухня, родителска спалня, две детски стаи, две бани и кабинет. На първи етап разработих концепцията за общото пространство на първия етаж заедно със стълбата и двете бани, а на втори етап трите стаи и кабинета.
Кухнята е вдъхновена от красотата на минерала кубанит. Избраните материали са акрилни плоскости за основните обеми, фурнирован и боядисан MDF за акцент и технически камък за плотовете. Дизайнът е модерен, разчупен и динамичен. В този стил е решена и дневната, корпусните мебели в която са от боядисан MDF. Проектирането на холната секция, която е с двустранно достъпни обеми, беше предизвикателство, защото в нея интегрирах две колони, които заварих с различни размери.
За покрития на подовете и стените са избрани и съчетани плочи грес, естествен варовик, ламиниран паркет, тапети, декоративна мазилка и декоративен камък. Стъпалата са облечени с варовик, а парапетът е изпълнен от ковано желязо също в цвят кубанит и със своите свободни форми ни препраща към стила Ар Деко.
Цветовият колорит на жилището е балансиран, пастелен и деликатен. Родителската спалня е в нюансите на пепел от лавандула, а кабинетът е в кубанит, тъмно таупе и синьо. Акцентите в детската стая на дъщерята в семейството са в коралов цвят и мед, а в стаята на сина в тиролско синьо и бетон.
Ето как за една година имот, който заснех на шпакловка и замазка, се превърна в оживен дом, в който всички се чувстват добре. Мисля, че мечтите се случват тогава, когато има вдъхновение. А вдъхновението в моята професия идва от градивното взаимодействие с клиентите. И когато общуването с тях е с разбиране и лекота, резултатът винаги е добър проект.
архитект София Папазова
Soff Design Studio
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Слабите отчети на технологичните компании в Китай подчертават затрудненията в сектора
Кадър на деня за 5 април
Как AI стартъпите се опитват да решат един от най-големите проблеми в търговията на дребно
Страните от ОПЕК+ договориха увеличение на добивите на петрол с 206 хил. барела на ден от май
Акция на седмицата: „Стара планина холд“ АД
Германските железници предлагат въвеждането на временни отстъпки на билетите
Скандално: Заведение не пуска клиенти в тоалетната, праща ги да ползват в съседен магазин
Четири китайски зодии оставят трудностите в миналото на 6 април
От HelpBook: Множество обяви за търговия с животни, нужен е контрол
"Лудогорец" победи ЦСКА 1948 с 3:0 и съкрати дистанцията до върха
"Селта" подчини "Валенсия" с обрат в голово шоу
Драма с дузпи прати Лийдс в топ 4 на ФА Къп след 39 години
Интер, Милан и Ювентус играят в Астралия през август
Джао Синтон разби и Тръмп, за да грабне още една титла
Интер се отпуши! Писа петица на Рома и дръпна с 9 точки
От ЦСКА 1948: Мачкахме Лудогорец, но дузпата...
Хьогмо: Лудогорец игра солидно
Дневен хороскоп за 6 април, понеделник
Седмичен хороскоп за 6 – 12 април 2026
Седмична таро прогноза за 6 – 12 април
Боядисване на великденски яйца със сода за хляб
5 домашни упражнения, с които ще стегнете бедрата
Как да си приготвите сами костен бульон?
Вучич обмисля модела Румен Радев, в открит съюз с играча на Кремъл Вулин
САЩ изчерпват запасите си от стелт ракети JASSM-ER
Как пандемията от COVID-19 се превърна във втори провал за Ерик Клептън и вероятно последен
Плугчиева: Споразумението с Украйна е подписано без да бъде съгласувано с президента
Чаша-две вино дневно може да забави стареенето при мъжете – но не и при жените
Напрежението между САЩ и Европа поставя под въпрос бъдещето на НАТО
Какво хапват астронавтите от мисията „Артемида II“ по време на полета?
Магнитосферата на Сатурн се оказа асиметрична, за разлика от земната
Астрономи откриха трета галактика, лишена от тъмна материя
Учени откриха как да затоплим Марс само за 15 години
Астронавтите от Artemis II са изправени пред опасността от слънчева радиация
Откриха най-древния град в света, съществувал преди египетската цивилизация