Патрис Хан-Калърс. Тя е един от основателите на въпросното движение Black Live Matters, тя е причината да видим толкова много протести в САЩ, включително тези в памет на Джордж Флойд, който бе скромно погребан в златен ковчег.
Тя е съоснователка на BLM през 2013 г., когато в САЩ оправдаха бял полицай, убил черен тийнейджър. След смъртта на Джордж Флойд в Минеаполис миналата година, BLM се превърна в една от най-популярните организации за борба с расизма и расовото неравенство.
Ако през изминалата година сте наблюдавали неимоверното насилие, но не над цветнокожи, а над хора от европеидната раса и най-вероятно сте цъкали с език, защото насилието, обирите, изгарянето и виковете „Убийте първо белите!“, е преминало някакви граници, то за добрата работа има и цена, пише chr.bg.
Очевидно е, че ако успеете да разпалите една маса и я накарате да повярва, че е права, то шансовете ви да инкасирате приходи от новата идеология не са никак малко.
Патрис е едва на 37 години, но вече успя да закупи луксозни жилища из цяла Америка. Това е впечатляващо, имайки предвид основното й занимание – активист в НПО. Някои от основните ѝ активи включват луксозни апартаменти и къщи в курортни точки из страната, оценяващи се на сумата между 5 и 20 милиона долара, като това е информация на нейния брокер. Тя е придобила къща за 1.4 милиона долара, до която се достига по частен и охраняван път.
Локацията е Лос Анджелис, а срещу няколко хиляди квадрата е сигурно, че няма да страда особено за онеправданите, след като разполага с красива панорама, луксозни изпълнения и още много други. Според информация от самия брокер, Топангския каньон има само още няколко къщи, които ще бъдат изцяло запазени за по-заможните собственици, сред които е очевидно и самата Патрис.
Хан-Калърс беше наречена измамница. Журналистът Джейсън Уитлок написа в Туитър: „Тя имаше много възможности къде да живее. Но избра едно от най-белите места в Калифорния. Сега тя ще има от кого да избира, за да се оплаква при толкова много бели ченгета и толкова много бели съседи. Ето, това е избор, брато!“
Писателят и активист за права на чернокожите Анди Нго припомни, че „Хан-Калърс се самоопредели като комунист и се застъпваше за премахването на законите на капитализма“.
Харченето на ресурси, които по принцип идват директно под формата на благотворителност и са предоставени от различни доброжелатели, започва да губи своята стойност, когато се инвестира в луксозни имоти. Вече има ангажирано независимо разследване, но щетите вече са направени. Любопитна подробност е, че Патрис закупува няколко имота, където афро-американското общество е едва от 1.8%.
Миналата година Патрис и нейната половинка Джаная закупуват четвърти имот – ранчо с частна самолетна писта и хангар, както и апартамент от 300 квадрата в малък частен квартал. Към това добавяме още един интересен имот на около 30 минути от Атланта, притежаващ вътрешен басейн, отново малка самолетна писта и още много други. Въпросното имение струва около 415 хиляди долара, закупен около 2 години след издаването на първите мемоари на дамата. През октомври активистката подписва 2-годишен договор с Уорнър Брадърс, в който ще продуцира гласове на афро-американци, които са били маргинализирани през годините. Не е известно дамата да е получавала някакво авансово заплащане при подписването на договорите.
Според информацията, имотната треска започва някъде през 2016 г. паралелно с нейната основна работа във въпросните организации за правата на афро-американци. Още същата година закупува жилище за 510 000 долара, а след това още едно за приблизително 800 000 долара.
Патрис се жени за своята половинка Джаная и очевидно обединяват не само личните си активи, но и тези, които са на двете организации – канадската и американската. През 2018 г. общият брой имоти е вече разширен с още 3 къщи. През 2020 г. добавят още малко водно пространство, което е обвързано с луксозен курорт на Бахамит, който притежава частна марина, както и дизайнерско голф игрище. На тази територия имотите са с около 6 спални, частно кино и гледка към пристанището.
Цената остава тайна и се предоставят някои от своите сметки, за да може да започнат самите преговори. Сериозният въпрос е зададен от името на малцинството и онези, които успяха да обират безнаказано магазини, да проявяват своята агресия и да вярват, че всичко това е правилно.
Патрис е започнала живота си в малко апартаментче, живеейки с двамата си братя и сестра в Лос Анджелис.
Никой не може да каже как са закупувани сега луксозните имоти, никой не може да потвърди и кои са спонсорите.
На 37 години тя притежава луксозни имоти, при това без да може да докаже своите приходи, а и никой не се интересува.
След като през 2020 г. Джордж Флойд се превърна в звездата на протестите, които в последствие ще донесат между 90 милиона за организацията и още 21.7 милиона от други по-малки организации, като останалите дарения не се обявяват.
Някои хора от другата страна на организацията споделят, че Патрис е получила около 120 хиляди долара през 2013 г., когато се занимава с активизъм, публични речи и други, през 2019 г. не е написано никакво възнаграждение.
Самата тя също предпочита да не говори по темата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Какви са пречките пред внедряването на AI в бизнеса?
ЕС крие чувствителна информация от Унгария, опасявайки се да не стигне до Кремъл
Задълбочаването на конфликта в Близкия изток срина азиатските пазари
Цената на петрола ще държи под тревога пазарите и тази седмица
Водещият профсъюз в Япония постигна ръст на заплатите с над 5% за трета поредна година
Цената на биткойна удари двуседмично дъно, но не се поддава на лошото настроение
2 евро за литър бензин? Ценовият шок при горивата продължава успоредно с войната
Заведенията искат 9% ДДС заради цените и конкуренцията
Жена загина в катастрофа на "Тракия" край Нова Загора
Нумерология и интуиция: Родените на тези дати усещат всичко
Свинаров: Армията ни, както и да бъде въоръжена, не може да бъде адекватна на враговете ни
Избори 2026: Ще изравни ли правата на българите район "Чужбина"?
Куриоз: Гасперини остана без глас и не успя да говори след мача
Огромен интерес! Борци от 24 държави идват на "Дан Колов - Никола Петров"
Нюкасъл пое отговорност, ще разкрива свои расисти
Георги Градев се подигра с Георги Иванов-Гонзо
Разкриха какво липсва на ЦСКА
Сабаленка гази в Маями, продължава защитата на титлата си
Цветно настроение в пролетния маникюр (+Снимки)
Етнолог: Трапезата е била свещено нещо за старите българи
Какво се прави на Благовещение
20 гениални домашни трика, които всяка жена трябва да знае
Торта Капрезе с бял шоколад и бадемово брашно
Нумерологична прогноза за 23 март
Самолет се заби в пожарна, има загинали! (СНИМКИ/ВИДЕО)
Паспортните служби ще съдействат на гражданите, без валидни документи, да упражнят правото си на вот
Брутално: 17-годишен вратар е в болница след ритник в главата (ВИДЕО)
Семейство от Варна поднови брачния си обет след 50 години съвместен живот
80 души са загинали във "войната" по пътищата у нас за по-малко от 2 месеца
Погрешка: Шофьор остана без книжка и номера
Кои планети да наблюдаваме на небето през април 2026 г.
Древна делта, открита под повърхността на Марс, ускорява търсенето на живот
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята