Един от играчите в управляващата коалиция - Валери Симеонов, намекна за ново патриотично обединение и промени в нея. Два месеца преди изборите той заяви, че държавата не върви добре и затова "Обединени патриоти" ще поставят тежки въпроси пред премиера Борисов.
В "България сутрин" журналистът Юлий Москов заяви, че премиерът трудно ще се съобрази с мнението на Валери Симеонов, тъй като вече му е писнало да му се катерят по главата.
"Валери Симеонов ще поставя тежки въпроси на Борисов и ще получи тежки отговори - "Айде, гледай си работата". Ние сме вторачени в едни 50 човека, за които си мислим, че те са държавата. Това са политически спекуланти, политически въжеиграчи. На Борисов му е писнало да му се катерят по главата разни хора", каза той.Той коментира и последното престъпление, шокирало страната, свързвайки го с ромския етнос. "Тази престъпност е ненаказана престъпност по политически причини. Ако има политическа воля това ще се промени", заключи Москов.
Социологът Кольо Колев пък е на мнение, че ГЕРБ ще търси стабилност, за да успее да изкара мандата си.
"ВМРО преиграва. Да, обществото е потресено от това, което се случва, но това няма да даде принос към ВМРО и крайните им позиции. Виждаме сближаване на ВМРО и НФСБ. Това са политически игри с оглед на запазване на властови позиции и запазването на Малката коалиция като партньор на ГЕРБ. Всички политически партии са в много слаба позиция в момента. Резултатите от европейските избори ясно го показаха. ГЕРБ ще търси някаква форма на стабилност, за да изкара мандата. Има страшно много недоволни хора, които не виждат алтернатива", заяви Колев пред Bulgaria ON AIR.
Москов прогнозира, че на следващите европейски избори гласувалите ще са два пъти по-малко. По думите му, за местните избори трябва да се чете повече.
"Има страшно много хора, които са недоволни, но те не виждат алтернатива кой да дойде. Това е хубаво за местните избори. Всички партии ще се опитат да заложат на качествени хора, за да могат да победят под формата на широки коалиции. Това е шанс за хората да има едни мажоритарни избори", обобщи още Колев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Wall Street започва със слаби изменения последната сесия за седмицата*
Конституционният съвет на Франция блокира забраната на социални медии за тийнейджъри
Празен газов танкер ще пререди опашката за Панамския канал срещу 4,6 млн. долара
Победата на Фараж затвърждава ли съществено позициите му?
Хедър Конли: В Иран очакват дълга игра
Уенди Шърман: В близко бъдеще, ако не и завинаги, Иран ще контролира Ормузкия проток
Вторите осем изтребителя F-16 за България се забавят до 2030 г.
Челна катастрофа край Писанец взе жертва, трима души са в тежко състояние
Абровски: Амбицията ни е да изплатим 30% авансово обвързаната подкрепа още в началото на есента
Рецепта за гръцка баница с тиквички и сирене
Колите до 5 години са най-търсени на пазара на старо
По-бърз, по-добър и по-достъпен: Palms Bet представя нов сайт
Гръм! Попето се завръща във футбола
ЦСКА с важно съобщение
Лечева и кметът на Враца подписаха договор за IX Национален младежки олимпийски спортен фестивал
„Червена“ България посочи своя герой срещу Макаби Тел Авив
Скандал след ЦСКА – Макаби: "Смешен отбор и дърводелци", "червените" отвърнаха: "Убиецът на шампиони"
5 поверия за Голяма Богородица
Дневен хороскоп за 15 август, събота
От една мечта до собствен бранд – историята на Силвия и Studio REFORMER Vibe
Високопротеинова пилешка зеленчукова супа
5 важни традиции за Голяма Богородица
Световният театрален феномен Inter Alia идва в България с Радина Кърджилова в главната роля
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
МЗ намали заплатите на директорите на държавни болници
ББА поиска анализ и обществен дебат преди административната реформа в здравната система
Чревните инфекции във Варненско се увеличават
Двама играчи се завърнаха в Олимпик Вн преди първия официален сблъсък на тима
България загуби последния си мач на Евро 2026 по водна топка във Варна
Близо 5000 фиша и 500 акта написа КАТ за ден
Откриха тонове пипер от Северна Македония с пестициди
Подарък: „Синята зона“ няма да работи през целия уикенд за празника на Варна