„Доган няма да излезе в пенсия, всички, които чакат това, надеждите им ще са напразни и ако си правят сметки, си ги правят грешно“, заяви пред Нова телевизия депутатът от ДПС Гюнай Сефер, чието имущество на стойност над 2 млн. лева беше запорирано от комисията „Кушлев“.
Относно изказване на бившия член на ДПС Осман Октай, че "ще убият не Доган, а Гюнай Сефер", депутатът коментира, че когато централният съвет го е изключил от движението, не е обявил пред медиите истината за него.
„Господин Октай ми е сърдит, бяхме много близки с него. От даренията той открадна 400 000 долара от партийната каса, от които една част отиват в сметката на неговата съпруга. С останалата част от парите купи апартамент в Монако. Това е за господин Откай и когато спрях да му храня синовете, той започна да говори“, уточни Сефер.
„Не ме е страх, какво да ме е страх. Господин Октай от 2001 година не е в ДПС, това му е проблемът, каза той. 15 години господин Октай е консумирал от ДПС. Аз казвам просто, че господин Октай злоупотребява с ДПС, с господин Доган, с всичко“, заяви Сефер.
Той категорично отрече, че самоубийството на кмета на добруджанското село Межден Турхан Мюмюн има нещо общо с него.
На 5 октомври 32-годишният кмет на селото се обеси в стопанска постройка в собствения си дом. Тогава личната драма се свърза с различни причини - от ужилване с пари за дърва за огрев, през хазарт, семейни проблеми до далавери с фирма на ДПС, свързана с депутата Гюнай Сефер.
„Един селски кмет в такъв район от него нищо не зависи, той изпълнява функцията, ако има битови скандали, да се обади в полицията, ако някой умре, да съобщи за това", допълни Гюнай Сефер.
Той беше категоричен, че определен кръг от хора използват една трагедия за определени политически интереси.
„Защо ме атакуват ли? Обществото в този определен кръг мисли, че Сефер като го няма, ще спечелят община Дулово. Бюджетът на община Дулово е 9, 8 млн. лева, около 1 млн. лева остават за издръжка след заплатите, няма какво да откраднеш“, заяви той.
„Този човек Турхан Мюмюн не го познавам, говорил съм веднъж с него по телефона за училищни земи, нищо друго“, категоричен бе Сефер.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.

Виктор Стоянов: Дали моделът Mythos ще стане мит тепърва ще разберем
Съдът: Решението за мерки срещу скъпите горива от март противоречи на Конституцията
"Еврохолд" стартира увеличение на капитала за притежателите на варанти
Цената на тока в Европа намалява след войната в Иран и причината са ВЕИ
Световните продажби на електромобили растат за втори пореден месец през април
Приходите на един от водещите дистрибутори на Rolex стигнаха нов рекорд
В "България сутрин" на 15 май от 09:30 часа: Какво послание отправя Дара със завръщането на България на "Евровизия"?
От шиенето на елеци от дамаска за канапе до висшата мода и дизайнера Ели Сааб
В "Денят ON AIR" днес от 19:15 часа: Ще успеят ли мерките на правителството да понижат цените?
Postbank задава посоката на модерното банкиране с Postbank Next
Лудост! Араби позлатяват Левандовски с 90 млн. евро на година
ЦСКА трепери! Звезда пропуска Вечното дерби с Левски и финала за Купата?
Сдружението за Сираков: Знамето отново е на своето място, на него е изписано името на Злото
Юлия Стаматова елиминира рускиня в Куршумлийска баня
Алегри зарязва Милан заради Златан Ибрахимович
Артета успокои феновете на Арсенал
Day Off: Family Time посреща ваканцията с игри, семейни активности и големи награди
Д-р Емануела Сотирова предупреждава: Признак за екранна зависимост е силна реакция при отнемане на устройството
Солен кекс с шунка и майонеза
Най-опасната самота идва след 40 – как да се предпазите
Протеинова вечеря: Пиле с царевица и зеленчуци
Всички ще пеем Bangaranga тази вечер
„Черноморски туристически празник“ събира варненци на 30 и 31 май
Държавата дава безвъзмездно на Община Варна терен за детска градина
Явор Гечев: Мерките не ограничават цените, а изчистват пазарните изкривявания
Varna Channel Cup 2026 събира ветроходния елит във Варна
Марио Смърков встъпи в длъжност като областен управител на Варна
Марсилската треска е характерна за Черноморието и Южна България
Вулкани може да са „заключили“ Земята в 56-милионна ледникова епоха
Китай наблюдава изкуствени човешки ембриони в космоса
Perseverance изпрати ново завладяващо селфи от Марс
Предлагат иновативен метод за търсене на извънземен живот
Северният бял носорог е на ръба на изчезването
НАСА ще се придържа към 6-месечни мисии на МКС