Отцепилите се шестима депутати от партията на Волен Сидеров - Валентин Николов, Кирил Гумнеров, Огнян Пейчев, Цвета Георгиева, Стоян Иванов и Калина Крумова, са декларирали принадлежност към ГЕРБ.
Заради това партийната субсидия на националистите е орязана с 238 хил. лв. за това тримесечие, оплака се пред TV 7 Волен Сидеров.
"Отцепилите се депутати от партия "Атака" са крадци на партийни пари", разгневи се лидерът на партията. Той бе категоричен, че шестимата депутати са купени от ГЕРБ.
"Вчера разбрахме, че парите се орязват. Отидохме да се видим със Симеон Дянков, но го нямаше. Видяхме се със заместника му Владислав Горанов. Той ни даде декларациите на шестимата депутати, които напуснаха "Атака", разказа Сидеров.
Той добави, че е предупреждавал Цветан Цветанов и Бойко Борисов за намеренията на шестимата депутати. Вътрешният министър и премиерът били категорични пред него, че по никакъв начин няма да привлекат техни отцепници.
"Моето обвинение е, че те ме излъгаха, че няма да ги приемат", защити се националистът.
По думите му с парите от субсидията се поддържат централата, местните организации, вестник, който реално се субсидира, за да стига до хората, а отскоро и телевизия.
"Това е удар върху дейността на партията. Не срещу мен или заместника ми. Искат да спра да издавам вестника и да имам тази малка трибуна. Защото аз нямам трибуна в други вестници", коментира Волен Сидеров.
Той обясни, че "Атака" е спряла да бъде партньор на ГЕРБ, защото управляващите били некоректни.
"Бяхме размотавани и лъгани от ГЕРБ по един йезуитски начин. Аз осъзнах, че тези хора не искат да вървят според народния интерес, както аз го съветвах през тези две години", обясни развода си с ГЕРБ Волен Сидеров.
В сряда националистите ще имат конгрес, на който ще се решава лидерството в партията, след разрасналия се семейно-политически скандал.
Сидеров допусна, че доведеният му син Димитър Стоянов може да се уплаши и да не дойде на националния сбор. Стоянов поиска оставката на Сидеров, след което излезе информацията, че лидерът на "Атака" се е разделил с Капка, а поддържал отношения с Деница Гаджева.
Сидеров беше категоричен, че доведеният му син е поискал оставката му заради ГЕРБ и Бойко Борисов.
"В нощта на изборите, когато аз исках касиране на резултата, той е пращал поздравителен SMS на Борисов. Няма логика в това поведение", категоричен бе лидерът на "Атака".
На въпрос откъде е разбрал за съобщението, Сидеров коментира: "Димитър си го призна, след това и Борисов си призна, като го похвали".
Относно отношенията му с Капка Сидеров заяви само, че личното не трябва да се превръща в политически инструмент.
"Когато си лично засегнат от мен, да не се превръща в линия на унищожаване на "Атака", добави той.
Сидеров допусна, че е възможно примирие между него и Димитър Стоянов. "Стоянов, ако осъзнае, че направи грешка, винаги има път назад", твърди лидерът на националистите.
Според него обаче това било много трудно, ако имало отмъстителност, ревност и лични озлобление, вместо да се мисли за каузата.
Волен Сидеров допусна, че лидерът на РЗС Яне Янев отново подкрепя ГЕРБ, защото го държат заради подписката за нова конституция, в която бяха намерени 300 хил. фалшиви подписа и казусът бил стигнал до прокуратурата.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Защо Русия засилва подкрепата си за Иран?
Китай задава нови стандарти за иновации в световната автомобилна индустрия
Anthropic не преувеличава за паноптикума на изкуствения интелект
Кадър на деня на 29 март
Затворените заводи във Франция са нараснали с 30% заради конкуренцията от Азия и митата
Eli Lilly сключи споразумение за 2,75 млрд. долара да доставя създадени с AI лекарства
Времето тази седмица: Дъжд, сняг и повишена лавинна опасност
Дневен хороскоп: Баланс, идеи и спокойствие за всяка зодия
Рецепта от тефтера на баба: Катми по родопски
Мицкоски: Няма да правим компромиси с идентичността заради натиск от ЕС и България
Любов, хармония и късмет за тези зодии на 30 март
Спортът по телевизията днес, 30 март
Мачовете по телевизията днес, 30 март
В Макларън обнадеждени след представянето си в Япония
Франция смаза Колумбия, звезда на ПСЖ блести с два гола
България вкара 10 гола на Соломоновите острови, а сега е ред на Индонезия
Трансферът е близо: Барса взима звезда от Италия
Таро карта за 30 март, понеделник
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Маникюри за късмет и пари през април (+Снимки)
Половината ваканционни имоти в България отпадат от Airbnb и Booking след 20 май 2026 г.
Наркотиците, които разцепиха „Бийтълс“
Тревогите на унгарската провинция ще решат съдбата на Орбан
Забравената болест се завръща: Туберкулозата отново застрашава света
Какво ще е времето през следващата седмица?
Варненският „Комодор” спечели купата на България по водна топка
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки