BGONAIR Live

Младежи сме до 29 г. После? Парламентът не казва

Депутатите приеха окончателно Закона за младежта

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Парламентът прие окончателно Закона за младежта, според който за младежи се смятат хората между 15 и 29 години включително.

Законът предвижда да се създаде Национален консултативен съвет за младежта, който да подпомага министъра на образованието при провеждането на държавната младежка политика.

Депутатите записаха изисквания за национално представителната младежка организация - тя трябва да има поне 900 членове и да извършва дейност на територията на не по-малко от 30 на сто от общините в страната.

Най-малко 70 на сто от хората, които членуват в нея, трябва да са на възраст от 15 до 29 години.

Непълнолетни също могат да членуват в младежки организации, но с изрично писмено съгласие на техните законни представители.

Парламентът прие да се направи и Национална информационна система за младежта, в която да има данни за младежките организации в страната, изследвания за състоянието на младежта, както и актуална информация за възможностите за финансиране на младежки дейности.

Законът регламентира и младежкото доброволчество и дейността на младежкия работник и задължава кметовете на общини до 31 януари  2013 г. да предоставят на областните управители годишен план за младежта, както и отчет за изпълнението на младежките дейности в общината.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата