"Започвам моята регионална, бих казал, обиколка на територията на всички региони и градове в България оттук, от моя град", каза държавният глава при пристигането си в Благоевград.
"Тук аз се формирах като човек, получих своето възпитание, получих своята перспектива, стартирах своите първи проекти. Това е градът, който формира елита и бъдещето на този толкова важен за България регион - югозападния регион", добави президентът.
Росен Плевнелиев посети най-напред Югозападния университет "Неофит Рилски", където бе посрещнат от кмета на община Благоевград Атанас Камбитов и от ректора на висшето училище проф. д-р Иван Мирчев.
Държавният глава се запозна с развитието на университета, който отбелязва своята 35-годишнина, а в препълнената аула изнесе лекция на тема: "България и "Стратегия 2020" на Европейския съюз: предизвикателства и перспективи".
Пред студентите Плевнелиев сподели, че винаги е ненавиждал поговорката: "Не ми давай акъл, пари ми дай!".
"В много други държави хората щяха да кажат: Дай ми акъл, парите след това ще дойдат", обясни позицията си той.
По думите му богатите хора не са богати, защото са си пожелали пари, а защото са имали идея, умение, вложили са много труд и са успели.
По-късно президентът присъства на отбелязването на 109-ата годишнина от кончината на Гоце Делчев пред паметника на героя на площад "Македония" в Благоевград, където поднесе венец.
Следобед държавният глава ще посети село Рибново.
"Отивам в Рибново, защото съм амбициозен президент, който иска да отиде за пръв път там, където досега друг президент не беше стъпил", коментира пред журналистите Плевнелиев.
"Отивам съвсем съзнателно в Рибново, искам да отида на площада, да си поговоря с хората там, да ги разбирам, те да ме разбират, да отворя президентската институция и за толкова отдалечени места като Рибново.
Отивам, защото преди всичко знам едно: в основата на успеха е доверието и комуникацията. Отивам там, за да изградя доверие и за да създам канали за комуникация", отбеляза още той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Надеждите за деескалация в Близкия изток тласнаха Stoxx 600 нагоре с 2,5%
Tesla се връща към растеж при продажбите в Европа от началото на годината
Бюджетният дефицит към края на февруари е близо 570 млн. евро
Фед се изправя пред нов епизод на ускорена инфлация, но при вече подкопано доверие
Хуманоидните роботи предлагат на Европа начин да остане в технологичната надпревара
SOFIX записа минимален ръст от 0,02% в сряда
Държавата подготвя "Великденска кошница" с по-евтини яйца, месо и козунаци
Масови проверки на пътя: Над 5000 фиша и стотици актове за ден
Доц. Киселова: Правителството да се оттегли от споразумението с Украйна
Централна емисия
Николай Денков: Украйна има една от най-добрите армии, България би могла да научи много
Централна емисия
Страхотна и дългочакана новина за Ливърпул
Ясна е програмата на България в Лигата на нациите
Иван Иванов стартира с експресна победа с геврек в Реус
Хамилтън награби секси актриса + СНИМКИ
Бадоса с ключово разкритие
С „геврек“! Наша национална гази наред в Нант
Дневен хороскоп за 2 април, четвъртък
Хубави промени до 30 юни за 6 зодии
Цветни маникюри за Цветница
5 забележителни черти на родените през април
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Италиански козунак със стафиди
Кой е написал Тората? Науката оспорва традиционния автор Моисей
Доклад: 2% от БВП не стигат, за да покрият дефицитите в отбраната на България
НАП: Необосновано покачване на цените при 10% от хранителните магазини и 15% от заведенията
Цените на петрола и газа няма да се нормализират веднага, дори ако войната с Иран приключи
С икономически растеж от 3.1% България е сред водещите в ЕС
Какво ще е времето утре?
Китай представи най-тежкия товарен дрон в света с обсег от 3000 км
Предложиха нова мисия за изследване на Уран
Ново изследване: Земята е формирана изцяло от материал от вътрешната част на Слънчевата система
Какво ще се случи, ако астронавтите от „Артемис II“ попаднат в слънчева буря?
Кометата C/2026 A1 се разпада: последни дни преди сблъсъка със Слънцето
Втори сателит на Starlink експлодира в орбита