БНП Париба (България) ЕАД и Столична община днес сключиха договор за взаимно сътрудничество по организиране и осъществяване на благотворителен проект “Социална кухня” в полза на социално слаби възрастни жители на София, съобщиха от банката. Проектът “Социална кухня” бе стартиран през зимата на 2002 – 2003 година по инициатива на служителите на БНП Париба (България).
Целта му е да осигурява веднъж дневно топла храна за инвалиди и хора на възраст над 70 години, неспособни да се справят сами с високите разходи през зимата. Средствата се набират от ежемесечните дарения на служителите, които биват удвоявани от банката. В допълнение към тези средства, клиентите на банката, фондации и други организации ежегодно го подкрепят. Столична община през всичките тези години осигурява помещенията за готвене и раздаване на храната, както и обслужващия персонал.
Главният изпълнителен директор на БНП Париба (България) Улрих Шуберт благодари на кмета на София Бойко Борисов за желанието да съдейства по организацията на цялата логистика на проекта и определи сътрудничеството между банката и общината като публично-частно партньорство в полза на възрастните хора на София. От своя страна Бойко Борисов изрази задоволството си от инициативата на банката и заяви, че и в бъдеще ще подкрепя подобни благородни начинания.
Времево проектът обхваща месеците декември, януари, февруари и март. Благодарение на нарастващата му популярност, броят на хората, възползващи се от него, се увеличава всяка година. През 2002 “Социалната кухня” започва работа със сто и петдесет души дневно в три пункта.
Миналата година местата за раздаване на храната вече бяха осем, а броят на хората – 500. През наближаващия зимен сезон БНП Париба (България) си е поставила амбициозната цел да осигурява храна за 1000 души дневно, съобщават още от банката.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Кадър на деня за 6 август
Американските борсови индекси са в отстъпление, петролът отново се устреми нагоре
OTP Group отчете силни финансови резултати през първото полугодие
В Европа работят над 10 хил. пивоварни, в България те са 42
Пазарният регулатор на ЕС ще оценява управлението на риска в управляващите дружества
RWE се отказва от проектите си за морски вятърни паркове в САЩ
Шум, бетон и жеги: Как животните се променят, за да оцелеят сред хората?
Късна емисия
Целулит - защо се появява и какво наистина работи срещу него
Христо Янев след разгрома над "Макаби": Критиките няма да ме спрат да работя за ЦСКА
Рецепта за зелеви сарми с кайма
Атрактивен шампион по забиване идва в Европа
Спортът по телевизията днес, 7 август
Мачовете по телевизията днес, 7 август
ОФИЦИАЛНО: Вини Жуниор остава в Мадрид до 2032
Лийдс привлече вратар за рекордна сума
След боя над Макаби Тел Авив: ЦСКА готви нов звезден трансфер
Таро карта за 7 август, петък - Деветка пентакли
Дневен хороскоп за 7 август, петък
Бисквитена торта с течен шоколад и йогурт
6 идеи за релакс за заети жени
3 ползи за здравето от сините боровинки, според диетолози
Янка Рупкина и „Мистерията на българските гласове“ в новата песен на Ели Гулдинг
Можем ли да живеем до 146 години, а и повече?
Как да изберем протеинов шейк и за какво трябва да внимаваме?
Психология за родители: Режимът и чувството за предвидимост
Защо рискът от исхемичен инсулт се повишава в горещините?
FDA одобри Еnlicitide decanoate: Революционна перорална терапия за висок холестерол
Болест на Бехтерев – как храненето може да подпомогне контрола на заболяването?
Винисиус Жуниор преподписа с Реал (Мадрид)
ЦСКА удари с 3:0 Макаби като гост
Тъжна вест! Почина голямо име в медицината
Златото стигна до 4295 долара за унция
Във Варна наградиха победителите в Спартакиадата на ВМС
Нови правила пратиха рекорд на Карлос Насар в историята