Министърът на вътрешните работи Цветан Цветанов няма притеснения, че името му се свързва със сделките с имоти в Несебър. МВР шефът нямал нищо общо със случая.
Той потвърди, че бизнесменът Тодор Бояджиев, който в медиите се свързва с дружество, сключвало сделките, му е семеен приятел. Цветанов призна, че семейството му е кумувало на дъщерята на бизнесмена.
„Аз съм кум на много семейства и кръстник на много деца, коментира МВР шефът. „Това че познавам някого, по никакъв начин не го облагодетелства. Смятате ли, че през всички тези години, с тази борба срещу организираната престъпност, ще си позволя лукса да се заиграя по този начин“, попита риторично Цветанов.
Точно преди Нова година еколози алармираха, че върху 29 декара защитена площ е започнал строеж на жилищен комплекс. Теренът е част от мрежата "Натура 2000", защото на територията има изключително редки сиви дюни.
Появиха се и съмнения, че имотът е продаден на изключително занижена цена, като първият купувач е спечелил милиони при препродажбата му.
По информация в медиите Димитър Петров, тъст на шефа на футболния съюз Борислав Михайлов, платил за тях 581 212 лв., а на следващия ден ги продал за 4 млн. лв. на фирма, близка до кумеца на вътрешния министър Цветан Цветанов - Тодор Бояджиев.По разпореждане на премиера строежът беше спрян, прокуратурата и НАП започнаха проверка по случая. Вчера министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова анонсира промени в законодателството, които ще забранят окончателно строежите върху дюни.
„Нямам абсолютно никакво отношение с този процес и разбрах от медиите за евентуалната връзка, която приписват на вицепремиера Цветанов“, заяви днес министърът.
„Уверявам ви, че нито сега, нито в минал период от време, нито в бъдещ период от време ще имам някакъв интерес икономически в каквато и да било област, добави той.
Според него анкетната комисия, която ще нищи случая, ще покаже през последните години кой какви заменки е правил, кой с кого е свързан.
„Смятам, че ще е доста интересно да чуем какво ще обяснява Сергей Станишев за брат си, който е бил сериозен консултант за изграждането на подобни курорти и терени, които са били в защитената зона“, отсече Цветанов.

ЕС предупреди САЩ да не използват сигурността като претекст за анексиране на Гренландия
Dow нарасна с близо 600 пункта до нов връх след действията на САЩ във Венецуела
Финансист: Еврозоната няма да увеличи автоматично чуждите инвестиции у нас
Lucid отчита ръст на продажбите и продукцията през последното тримесечие на 2025 г.
Кашкари от Фед: Лихвите може би са доста близо до неутралното ниво в момента
Очаква се антиамериканските настроения да се засилят след инвазията във Венецуела
Силни магнитни бури връхлитат Земята на 9 и 10 януари
Рецепта за Йордановден: Бобена чорба с пушени гърди
Късмет за три зодии след 5 януари
Домашна разядка от сирене и печени чушки
Следпразничен рестарт: Как да се върнем в ритъм без стрес
Мачовете по телевизията днес, 6 януари
Левски закъснява, а Лудогорец и ЦСКА не спят
Звезда напусна Реал Мадрид и благодари на Карло Анчелоти
Гърция се класира за четвъртфиналите на Юнайтед Къп
Вижте кошмарните статистики на Аморим в Ман Юнайтед
Мач на Реал Мадрид в Европа ще е пред празни трибуни
Таро карта за 6 януари, вторник
3 важни поверия за Ивановден
6 задължителни ястия за Ивановден
3 класически рецепти за Ивановден
Седмичен хороскоп за 5 – 11 януари 2026
3 вкусни мезета за Йордановден
Идва застудяване след два дни
Само 33 процента от американците одобряват акцията на Тръмп във Венецуела
Съдът в САЩ остави Мадуро в затвора поне до 17 март
Близки на загинали при катастрофи излязоха на протест във Варна
Хванаха за ден 22-ма шофьори с алкохол или наркотици
Мадуро пред съда в Ню Йорк: Аз съм невинен и почтен човек
Биолози откриха нов начин за забавяне на стареенето на клетките
Избухнала свръхнова може да е създала условията за появата на живот на Земята
2025 година постави температурни рекорди в различни части на света
Климатичните модели надценяват способността на растенията да поглъщат СО2
Риск от остеопороза: Увеличава ли откритата в костите микропластмаса опасността
Бивш ръководител на марсианската програма на НАСА: 2026 г. е ключова за бъдещето на агенцията