Лидерът на ДПС Лютви Местан сезира чрез медиите главния прокурор във връзка с изказването на премиера в оставка Бойко Борисов, че Ахмед Доган е поръчал атентат срещу него.
„Бомбата“, че Доган е поръчител на покушение срещу него, премиерът хвърли вчера в пленарната зала минути след като парламентът гласува оставката на кабинета.
Местан е поискал с писмо до президента Росен Плевнелиев да се запознае с материалите, които според Борисов уличават Доган в поръчителство на атентат. До момента Местан няма отговор на писмото си, но заяви, че ако се окаже, че информацията е класифицарана, то Борисов е престъпил тежко Закона за класифицираната информация. Местан поиска главният прокурор Сотир Цацаров да се самосезира и да започне проверка срещу Бойко Борисов.
След като Борисов ми препоръча да се запозная с материалите в НРС, написах писмо до президента и до директора на НРС Драгомир Димитров и до началника на НСО Тодор Коджейков, в което заявявам, че препоръката на премиера и най-вече фактът, че той огласи част от информацията, означава, че тя не е класифицирана. В противен случай премиерът би бил в тежко престъпване на закона, поясни Местан след консултациите при президента.
Според Местан, ако Борисов е престъпил закона, ще се окаже, че „той се е поставил над правовия ред в страната“.„Това са все основания, за които ние твърдим, че управлението му е квазидемократично и авторитарно“, разясни лидерът на ДПС.
„Убедени сме, че в материалите, цитирани от Борисов, няма нищо, което да дава основания на премиера да уличава Ахмед Доган в поръчителство на атентат“, отсече Местан.
Според него това твърдение на министър-председателя в оставка е абсолютно необосновано.

Галопиращи закони срещу галопиращи цени
Путин чака обаждане от ЕС, Украйна предупреди Москва: Спокойният живот приключи
Войната с Иран заплашва напредъка на мирния процес на Турция с кюрдите
Икономическото влияние на „Евровизия“
Лидерите на тюркските страни гледат към цифровизацията и новите търговски пътища
Атака с дрон е причинил пожар в атомна електроцентрала в ОАЕ
Промени в трамваите в София от днес, стартира нова линия
Пеевски: Лаура Кьовеши разкри истината за Теодора Георгиева
Янев готви кардинални промени в ЦСКА
Станка Златева: Връщаме българската борба към нейните корени
Сираков с ключов ход за лидер на Левски
Жестока конкуренция! Левски напира за перла от Първа лига, желана от Лудогорец и ЦСКА
Великов похвали борците ни за резултатите на Европейското
Мицин и Габриела Георгиева триумфираха в Бургас
Нумерологична прогноза за 18 май
Кюфтета със сос и ориз
Ходене за отслабване – достатъчни ли са 10 000 крачки
„Бангаранга“ на всички. Много ви обичам!“ – първи думи на DARA при посрещането в София
Дневен хороскоп за 18 май, понеделник
Посрещаме DARA на летище „Васил Левски“ след триумфа ѝ на „Евровизия 2026“
Мачовете по ТВ днес (18 май)
Без ток във Варна на 18 май 2026
Времето във Варна на 18 май 2026
Честваме паметта на светите девици от Анкира
САЩ искат забрана на китайските коли
„Комодор” среща „Черно море” в ½-финален плейоф във ватерпола при мъжете
Уникално откритие: Може да помогне на хората да живеят до 200 години без рак
Десетгодишно търсене на извънземни сигнали сред 70 000 звезди завърши без резултат
Има ли нещо сензационно в новите файлове за НЛО?
Ледена проба разкри най-дългата хроника на земния климат
Нов експериментален медикамент показва обещаващи резултати срещу рак на бъбреците
Патент за дистанционно управление на човешки клетки предизвика спекулации