Традиционно остра, лидерът на “Движение 21“ и бивш депутат от “Коалиция за България“ Татяна Дончева не спести критиките си към БСП и ГЕРБ.
Тя коментира пред Нова телевизия скандала около обвиненията срещу бившия земеделски министър Мирослав Найденов, водачите на листи за депутати на левицата, които бяха обявени вчера и въпроса за т.нар “частна ГДБОП“.
Преди дни от партията на Меглена Кунева изнесоха информация, че политици, журналисти и общественици са били подслушвани. Бившият вътрешен министър Цветан Цветанов категорично отхвърли подобна информация.
Частни ченгеджийници е имало, има и ще има, заяви Дончева. Тя изрази своето недоумение защо се учудват хората от “милиционерските“ методи, които са властвали през последните 3,5 години в държавата.
Милиционерите могат да родят милиционерска реда. Те това могат, това правят, заяви тя.
Миро Найденов отдавна върви по въжето на цирка, но не знам дали е имал предпазно въже, заяви Дончева. Думите й идват като коментар на вчерашната информация, че бившият министър е привлечен като обвиняем за злоупотреба с евросредства.
По думите на Дончева ГЕРБ хвърля предизборно някого на вълците.
Миро Найденов попадна в неблагоприятна среда между изборите и ще бъде хвърлен на вълците, обясни тя. По нейни думи сега Цветан Цветанов ще може да се изправи и да каже колко е принципен.
„Мирослав Найденов ще бъде разследван, защото такъв е животът. Така Цветан Цветанов ще се похвали, че е един принципен човек”, каза председателят на “Движение 21”.
Дончева категорично отхвърли възможността БСП да натиска прокуратурата за обвиненията срещу бившия министър. По думите й левицата няма механизми, с които да го направи.
В политиката не е вярна максимата „По-добре късно, отколкото никога”. Така тя коментира обновлението във водачите на листите на левицата. Вчера БСП ги обяви и сред тях почти няма бивши министри от тройната коалиция. По думите на Дончева обаче тези действия са много закъснели.
Обновлението на партията по начина, по който се случва, можем да го сложим в кавички”, смята тя. По нейни думи министрите от тройната коалиция не е трябвало да застанат като лице на изборите още през 2009 година. Дончева нападна остро лидера на левицата и обкръжението му.
Хора, които са от 1991 година, остават, а не можете да кажете, че са ярки парламентаристи, скочи тя срещу водачите на листите.
Според нея няма как БСП да яхне прилива и не успява да налее подкрепа покрай протестите. „Просто ще получи едно задоволително парче”, допълни тя.

Ванс е фаворит на републиканците за следваща номинация за президент
Пет са сигурните формации в следващия парламент, една е на чертата
Студентските и еднофамилните жилища са най-предпочитани от инвеститорите в имоти в Европа
Един месец след началото на войната срещу Иран Тръмп е изправен пред труден избор
Манията по Chanel показва, че индустрията на луксозните стоки следва положителен импулс
Руското пристанище Уст Луга понесе нови щети при украински атаки с дронове
Три катастрофи на АМ "Хемус" край Шумен за по-малко от час
Инициатива "Сканирай лапата" за правилна грижа за домашните любимци (СНИМКИ)
Радев за здравеопазването: Моделът е да се завъртим около болницата и да ни вкарат вътре
Блясък и грация: Момичетата ни завладяха Световната купа по художествена гимнастика (СНИМКИ)
Атаката на Левски куца, нужна е промяна
Казаха кой може да прецака Левски за титлата
Лудогорец плаши Левски с бой над румънци
Който напусне ЦСКА затъва в блатото
Жените на Лудогорец мачкат с 18:0
Моузес Итаума с брутален нокаут над Джърмейн Франклин + ВИДЕО
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Маникюри за късмет и пари през април (+Снимки)
Седмична таро прогноза за 30 март – 5 април
Трикове за 15-минутно освежаване на дома
Уморени дори след сън? Кои са 5-те скрити пречки за пълноценния сън?
Дронове навлязоха във Финландия
Бум на случаите на варицела във Варна
Как Гърция планира да донесе Благодатния огън от Йерусалим?
Папа Лъв XIV: Бог отхвърля молитвите на лидери, които водят войни
Идва ли криза: Шести сме в ЕС по натрупан газ, но газохранилището в Чирен пълно на 1/3
50% от 30-годишните мъже имат проблеми с кръвното
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки
Учени откриха кокаин, кофеин и лекарства в акули край Бахамите