Лидерът на БСП Сергей Станишев влезе в задочен спор с президента Росен Плевнелиев и темата отново беше честността на изборите.
По-рано днес държавният глава обясни, че политическите партии ще се опитват да обяснят своите слабости с организационни проблеми. Плевнелиев беше категорично, че вотът на гражданите няма да бъде подменен и ще бъде чут.
Разбирам, че президентът пак се е изказал за честността на изборите, че тези, които имат притеснение за честността, видите ли се притеснявали да не загубят и искат да оправдаят резултата, скочи Станишев по-малко от два часа след изказването на Плевнелиев. Лидерът на левицата отново се зае да разяснява конституционните задължение на държавния глава.
Искам да кажа на президента, че той е гарант на Конституцията и на демократичните права, заяви червеният председател.
По думите на Сергей Станишев честните избори не се гарантират само с празни приказки. Според лидера на БСП изборният борд към Министерския съвет също не функционира правилно. По негови думи ЦИК и МВР целенасочено бойкотират работата му. Станишев повтори, че ЦИК се е превърнала в инструмент на една политическа сила и пак призова комисията да разкрие кода на софтуера за обработка на изборните резултати.
Лидерът на левицата призова Плевнелиев “да си отвори очите и да гледа в собствения си двор“. Станишев попита какво е направил президентът, за да гарантира честността на изборите.
Лидерът на левицата се върна на скандалите около приемането на Изборния кодекс в Народното събрание. Той припомни как опозицията напусна пленарната зала в знак на протест срещу текстовете, които се гласуваха.
По думите на червеният председател Плевнелиев трябва да се замисли и върху факта, че за вота у нас ще пристигнат разширени мисии на ОССЕ и ПАСЕ.
Само идването на мисиите е сигнал за проблем, отсече Станишев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
SoftBank ще строи огромен център за данни в САЩ
Ройтерс: САЩ ще разположат хиляди морски пехотинци и моряци в Близкия изток
БДЖ представи първия от новите влакове "Шкода"
Този път централните банки няма да се притекат на помощ
Как войната в Близкия изток се отразява на доставките на лекарства?
Централна емисия
Военните ни от мисията на НАТО в Ирак се завърнаха в България
БФС работи на загуба, Георги Иванов поиска помощ от държавата за футбола
Голям късмет за 3 зодии на 21 март
Как Съветът за мир на Тръмп скара Гюров и Пеевски - Йотова каза кой ще реши казуса (ВИДЕО)
Любопитен треньор сменя Генчев в Локо Сф
Бербатов се движи с пистолет в София + ВИДЕО
Наш национал ще спори за титла в Бадалона
Лучо каза фаворит ли е ПСЖ срещу Ливърпул в Шампионската лига
Расистки скандал със звезда на Ливърпул
Тудор с добра новина за Тотнъм
Финансови постъпления очакват тези 4 зодии през април
Чък Норис почина на 86 години
Означава ли потта, че тренировката е по-ефективна
Домашните хакове, които помагат да бъдем по-здрави
Постна баклава за Благовещение
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Веласкес очаква тежък мач срещу Черно море
Ученици от V Езикова гимназия посетиха Районен съд–Варна
Варна се включва към новосъздадения хъб на Мисията срещу рака
Варна приема в неделя шахматния турнир "Мемориал Теодоси Костадинов"
Тренировки на открито и високи стандарти в SENSHI лагера във Варна
Окръжен съд–Варна отчита висока ефективност
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната
Създаден е нов каталог на скалисти екзопланети в обитаемата зона
Луната отново е на фокус: НАСА подготвя ракетата „Артемис“ за полет през април
Китай набеляза вулканичен район за първото си кацане на Луната
Космическо чудо: Мисията Proba-3 е спасена след месец „клинична смърт“