Председателят на „Ред, законност, справедливост“ Яне Янев определи като „режисиран сценарий“ разкритията на бившия земеделски министър Мирослав Найденов по скандала с подслушванията.
Позицията на „Ред, законност и справедливост” е, че е в ход сценарий на най-ретроградните сили от бившата Държавна сигурност, от БСП и от олигарсите, които подкрепят президента Плевнелиев, заяви Янев, цитиран от „Фокус“. „БСП още на старта на кампанията разбра, че губи мача. Сега единството, което искат да създадат, е предпоставка да оспорват изборите и правят сензации като сутрешната. Аз не знам какви СРС-та има предвид Мирослав Найденов и дали подобни ще излязат на бял свят, но ако излязат видеозаписи, от които се виждат на Миро бардаците, трезорите и сейфовете, тогава вече хората ще излязат с тоягите по улиците”, каза още Яне Янев.
Това, което в момента сценаристите правят, е да превърнат Бойко Борисов от център нападател във вратар, да хващат топки, хвърлени от „Мировци” – тези, които довчера му лижеха подметките и не само. Затова такива като Миро като говорят за СРС-та, да не забравят за цели филми, които наистина могат да взривят общественото мнение, ако се види как служителки на Министерството на земеделието са превръщани в проститутки, добави той.
По думите му много важно е да се знаят черните пари и каси на партиите от прехода и да се види дали някой не е „дръпнал конците на Миро като бивш активист на ДКМС, на Комсомола на БКП и да не би по този начин прокуратурата да иска като Пилат Понтийски или определени прокурори да си измият ръцете и да кажат: щом като министрите така говорят, какво ли се е случило с други хора“.
СДС излезе с декларация, в която настоява всеки, който има доказателства, да ги предаде на прокуратурата и съдът да накаже виновните. Скандалите с подслушванията са сблъсък на икономически лобита и интереси, разигравани от политически марионетки. Целта на тези бомби, както в предишната кампания, скандалите с порциите на властта, е да възмути цялото българско общество и изборът да бъде емоционален, а не рационален, заявяват "сините". Разиграваните мелодрами в медиите с изпращане на семействата в чужбина, с прочувствени заплахи към тях, е пошъл политически театър на хора, които четири години ядоха и пиха на една маса. Целта е да скрият данните, които излизат всеки ден за българите с офшорни сметки в чужбина, които са представители на същите тези политикономически картели на статуквото, добавят от СДС.
В декларация от „Синьо единство“ заявяват, че скандалните разкрития за извършваните в продължение на години неправомерни подслушвания на министри, президент, висши държавни служители и лидери на политически партии поставят на сериозно изпитание демокрацията в България. От партията очакват от премиера Марин Райков и президента Росен Плавнелиев да защитят категорично институциите, които представляват, да изразят ясна държавническа позиция и да гарантират, че прокуратурата ще разплете казуса в най-кратки срокове.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Dow Jones нарасна с близо 400 пункта, S&P 500 прекъсна тридневната си серия от спадове
Надценените имоти трудно намират купувач, атрактивните се продават бързо
Как се създава силен отбор по химия?
Тръмп: САЩ изобщо не са приключили с Иран
С над 10,6 млн. евро ще подпомагат интермодални оператори у нас
Бюджет 2027 - шанс за реформи в здравеопазването, образованието, социалната система
Кризата в Европа слага край на легендарни модели коли
Късна емисия
Рецепта за хрупкави соленки с кашкавал и кисели краставички
Влак блъсна жена на гара Горна баня
Елитен английски съдия прекрати кариерата си
Трагедия! Почина олимпийски шампион
Треньорът на Университатя се скъса да хвали Левски
Ясни са победителите в играта "Прогнозирай резултатите – Световното първенство по футбол 2026г.“
Съпругата на Меси със силно послание към любимия си + СНИМКИ
Закана: Новият бразилец в Лудогорец с първи думи
Таро карта за 22 юли, сряда – Императрицата
Дневен хороскоп за 22 юли, сряда
Какъв колега сте според зодията? Звездите разкриват силните и слабите страни на всеки знак
3 зодии с късмет в сезона на Лъва от 22 юли
Трапезата за 25 юли – Света Анна
Изберете късметче и вижте какво ви очаква през август
Нов 3D атлас показва човешкия мозъчен ствол клетка по клетка
Кога акупунктурата има смисъл: лекарски поглед към болката, стреса и баланса в тялото
Проучване проверява дали лекарства за отслабване са съвместими с химиотерапия
Липодерматосклероза – кожни промени при хронична венозна недостатъчност
МУ-Варна обяви второ класиране за специалностите „Медицина“, „Дентална медицина“ и „Фармация“
Лятна SOS аптечка: кои хомеопатични средства да вземем на почивка?
По-малко катастрофи? Пътищата са добри само в 1/3 от общините
111 г. отбеляза румънка - най-възрастният човек на Балканите
Ормузкият проток разкрива бавната смърт на глобалните общи пространства
Сезонната депресия през лятото: Когато жегите влияят на психичното здраве
След проверка: Спагети в ресторант в Монте Карло излизат €18, в София – €25
Науката зад „Одисея“: Какви реални явления може да са вдъхновили Омир