Бойко Борисов е готов да преговаря с останалите големи политически партии, за да се постигне съгласие по основните национални приоритети. Това обяви самият той пред телевизия "Европа", цитиран от в. "Труд".
"Омраза и напрежение има срещу политическите партии. Всички казват без ГЕРБ. Тогава с кого? Сега са 3%, нека станат 30%. Какво ще направите? Когато казвате без ГЕРБ, логично е - с кого. Ние с БСП - не, с ДСБ -не, с "Атака" - не. БСП не могат с нас, с "Атака", остава им ДПС. ДПС не може с Костов, с нас не може, "Атака" - не, и им остава БСП. Така след всеки избор нещата опират до коалиция. С обществото трябва да се работи дори. Много мисля какво може да стане. Това правителство ще падне. Дали сега, дали на есен, но ще има предсрочни избори", убеден е Борисов.
Лидерът на ГЕРБ смята, че основният проблем в момента и през последните години е създалата се неистова омраза между отделните политически субекти. Така той си обяснява ситуацията само БСП и ДПС да могат да се коалират, а ГЕРБ, въпреки че спечели парламентарните избори, да не управлява страната.
Борисов заяви, че трябва да се сложи край на омразата между политическите партии в България. Той призна, че и ГЕРБ имат вина за антагонизма между основните политически субекти, но е дошъл моментът да се седне на масата и да се постигне съгласие по националните приоритети.
Борисов коментира и строителството на магистрала "Тракия", която трябва да се открие в понеделник. Той каза, че само това ще остане като свършена работа. "В следващите 10 години няма да се направи нещо. Това, което направихме, само то ще остане. Затова летях с хеликоптерите. Следях изпълнението на всички проекти. Спряха им всички фондове на Тройната коалиция. На Батко, на братко и т.н. На Орешарски нещата са ясни. Работил бил, а още няма назначени областни управители и заместник-министри", коментира още бившият министър-председател.
Относно Изборния кодекс, Борисов каза, че нещата могат да се случат бързо. "Нужно е да се промени само частта за парламентарните избори в Изборния кодекс, за да влезе примерно и мажоритарния вот, за който хората настояват. Нещата могат да се случат буквално за няколко дни. Частта за президента може да се обсъжда сериозно и има време", обясни Борисов.
"Не ги броя напускащите ГЕРБ. Не ги познавам. С някои от тях оставаме приятели. Има и хора, които не съм ги чувал. Толкова ме и интересува, че някой напуска. През следващите години трябва да се смирим, да преглътнем гордостта и да вървим напред", коментира Борисов ситуацията в собствената си партия.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Самостоятелните къщи извън комплекси са най-търсени в София и околностите ѝ
„Тренд“: За 800 хил. души у нас разходите за здраве са много сериозна тежест
SOFIX се понижи в пета поредна сесия
Как се промени ситуацията за Nvidia в Китай през последните 3 седмици?
Призивът на Тръмп за подкрепа в Ормузкия проток тест ли е за НАТО?
Директорът на пристанище Лос Анджелис: Ще отнеме време да се възстановят веригите на доставки
Йордан Божилов: Най-добрата гаранция за сигурността ни е членството в НАТО
Централна емисия
Борисов: Не искам да изглежда, че ГЕРБ наказва българите, подкрепата на "Ново начало" беше ключова
Бензинът удари 2 евро за литър в Атина
Централна емисия
Конфискуваха над 2,8 млн. фалшиво евро в Италия
Черно море е готов да потопи Левски на "Герена"
Лоша новина за ПСЖ, Луис Енрике го закъса
Неймар с голяма новина за Барса
Брага размаза кошмара на Лудогорец
Гриша Ганчев изригна мощно: Спрете терора!
Бившата на Тоти вдига сватба през лятото
Новолуние в Риби на 19 март – мечтаем смело, но не бързаме
Таро карти за април за всяка зодия
Ново начало за 3 зодии на 20 март – пролетното равноденствие
„От семенцето до чинията“ от Мишел Дормъди
5 минималистични хит тенденции в маникюра за 2026
5 ежедневни навика за по-добър живот
Има ли риск за овошки тази година?
Живопис, музика на живо и триизмерни прожекции при откриването на изложба във Варна
Пак проблеми! Мощна магнитна буря се насочва към Земята
Запознаха ученици от Варна с възможностите за реализация в съдебната администрация
Какво време ни очаква в четвъртък?
Спипаха двама с дрога
Рядко явление в Атлантическия океан: Морски гиганти са забелязани на неочаквано място
НАСА с необичаен призив: Снимайте градушките!
Ще се превръщат ли роботите-фермери в тор след края на експлоатацията си?
Мощна магнитна буря ще удари Земята между 19 и 22 март
НАСА планира ежемесечни кацания на Луната през 2027 г.
Възможен ли е извънземен живот на луни, реещи се в мрака на Космоса?