Правителството утвърди споразумение с Македония за взаимен обмен и защита на класифицирана информация. Документът е подписан на 7 октомври 2005 г. в Благоевград.
Днес беше одобрен и проект на споразумение с Франция, което ще бъде подписано от председателя на Държавната комисия по сигурността на информацията и френския посланик у нас, като датата предстои да се уточни. Това съобщи правителствената информационна служба след заседанието на Министерския съвет.
Двата документа уреждат правната рамка за сътрудничество в областта на защитата на класифицирана информация между страните. Дадени са определения на основни понятия като "класифицирана информация", "нерегламентиран достъп" и т. н., посочени са съответните нива на класификация за трите държави, мерките за защита, както и начините, по които ще се осъществява обменът.
Документите регламентират също режима за сключване на класифицирани договори, процедурите за извършване на международни посещения, превод, размножаване и унищожаване на подобна информация, както и правилата за действие при нарушение на мерките за сигурност.
Компетентните органи по сигурността на информацията са съответно Дирекцията за сигурност на класифицираната информация за Македония и Генералният секретариат на националната отбрана за Франция. Споразуменията ще важат за неопределен срок.
Регламентира се обменът на информация с Македония и Франция
Документите регламентират също режима за сключване на класифицирани договори, процедурите за извършване на международни посещения, превод, размножаване и унищожаване на подобна информация
02.03.2006 | 12:47 ч. Обновена: 20.08.2025 | 17:02 ч.
1

Напиши коментар
Към коментарите
Новини
-
На имотния пазар в Бургас: Хит е новото строителство
-
8 дискретни знака, че мъжът е привлечен от вас
-
Тръмп силно иска Нобелова награда за мир, но комисията не е сред феновете му
-
ООН: Болниците и журналистите не трябва да са мишена
-
Извънредната ситуация в Украйна далеч не е приключила
-
Лавров за Зеленски: Как да се срещнем с човек, който се преструва на лидер?
-
Четирима младежи загинаха след падане в пропаст
-
Салвини скандално към Макрон: Слагай каската, вземай пушката и заминавай за Украйна
-
Пентагонът забранил на Украйна да използва АТАКМС срещу територията на Русия
-
ЕС е на колене пред една буйстваща Русия, САЩ и Русия вече управляват Европа
-
ЕС е на колене пред една буйстваща Русия, САЩ и Русия вече управляват Европа
-
Зеленски обеща силна Украйна, която да живее в сигурност и мир
-
Ванс се хвали: Путин направи "големи отстъпки" на Тръмп
-
Rheinmetall ще построи най-малко два завода в България ВИДЕО
-
Салвини скандално към Макрон: Слагай каската, вземай пушката и заминавай за Украйна
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата