„Атака“ я няма за четири дни и държавата ще се срине. Такава равносметка за отминалата парламентарна седмица направи лидерът на партията Волен Сидеров от парламентарната трибуна.
Миналата седмица заседанията на практика се провалиха, защото ГЕРБ отказаха да се регистрират , докато националистите не се върнат в пленарната зала. Хората на Сидеров бяха на семинар в Брюксел.
Аз ви мислих за по-сериозни политически сили. Какъв е изводът за всички вас – пазете ни. Пазете ни като стайно цвете, защото без нас държавата се срива, зове Сидеров. Думите му бяха посрещнати с викове „Оставка“ от страна на ГЕРБ.
Той обвини опозицията, че не може да събере цялата си парламентарна група дори когато се гласува вот на недоверие, внесен от тях.Сидеров не пропусна да „захапе“ и лидера на ГЕРБ Бойко Борисов, като в първия момент каза, че го няма, а в следващия момент коментира: А тук сте, толкова незабележим сте станал.
Моето отсъствие очевидно ви дезориентира, обясни той. Според него ГЕРБ трябва да станат по-самостоятелни, въпреки че "Атака" им липсва. В края на месец октомври имам пътуване. Какво ще стане? Парламентът ще спре да работи?, попита риторично Сидеров.
По негови думи националистите са щели да се върнат веднага от Брюксел, ако програмата на парламента предната седмица е включвала точки, които предполагат да се подобри животът на българите.
Сидеров посвети част от изказването си и на посещението на "Атака" в Брюксел. По думите на лидера там партията се е опиталата да защити позициите си пред ЕНП. Сидеров попита защо ЕНП в момента реагира така, при положение че Борисов лично го е запознавал с Джоузеф Дол.
Вие лично ме запознахте с него и ме представихте като видна парламентарна фигура, припомни моменти от миналото Сидеров.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Rheinmetall ще удвои производството на барут в завода край Мюнхен срещу 350 млн. евро
Русия спира търговете за облигации, под въпрос са допълнителните парични облекчения
България е сред страните в ЕС с най-нисък дял на уязвима заетост, но ниските доходи остават риск
Азиатските индекси не намериха единна посока в сряда
Nike ограничaва онлайн продажбите си в Китай на фона на „фрагментиран“ пазар
AI модел на OpenAI е хакнал стартъпа Hugging Face в „безпрецедентен киберинцидент“
Копривщица събира любителите на българското кино с фестивала "Срещу течението"
AI заменя копирайтъри, QA в IT и преводачи - кои професии изчезват от пазара на труда (ВИДЕО)
В "България сутрин" на 23 юли от 09:30 часа: Има ли заплаха за националната сигурност заради американските самолети?
Али Юзеир очаква с нетърпение следващото SENSHI
Все повече хора сключват застраховки за дома, информираността е много важна
"Разбивка.БГ" следи за аномалии в цените на храните у нас
Бразилски защитник подсили Локо Пловдив
Папазки надъха ЦСКА за Карабах с невиждан лукс
Ираола разкри слабостите на Ливърпул
Със Станич, но без новите: Лудогорец отпраши за Унгария
Допинг "Шампиони" в ЦСКА за Карабах
Румънците са наплашени от Левски
Защо избрахме бунгало за семейната си почивка и не съжалихме
Женски хороскоп за август 2026
Хубави промени очакват тези 4 зодии до края на 2026
Поверия и обичаи за празника на 22 юли – Св. Мария Магдалена
Плодове, които намаляват подуването и задържането на вода
Кувертюра за спалня – 15 уютни идеи
Четири отделения в силистренската болница отварят отново след кадрова и управленска криза
Използване на ретинол през лятото – защо трябва да се внимава?
Нов щадящ метод за операция при тежка ендометриоза дебютира у нас
Приемът в медицинските университети продължава с нови класирания за свободни места
Защо горещините провокират обостряне на ХОББ в напреднала възраст?
Как да си набавим достатъчно калций и защо той е важен?
Костадинов Костадинов: Пак пари за Украйна ще даваме
Варна отбелязва 148 години от Освобождението на града с общоградско честване
Радев: Изключено е от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
„Диаметрална безтегловност“ събира живопис и графика в нова изложба във Варна
ДБ: Кабинетът "Радев" отклонява България от европейския консенсус, искаме незабавна адекватна позиция