След ресторантьорския скандал в Брюксел, в който бяха засемени депутати от "Атака", националист от партията на Волен Сидеров отново попадна в скандал, този път в Гърция.
Всичко започнало на 26 октомври – тогава група от 36 народни избраници от БСП, ДПС, "Атака" и ГЕРБ тръгват за Света гора с два автобуса.
По план българските депутати отивали да се поклонят на светите места в сърцето на Атон.
На ферибота в посока Уранополис обаче родната делегация на няколко пъти била освирквана от българи, тръгнали също на екскурзия до светата обител.
"Миряни, които посещават Зографския манастир – българи, започнаха да викат "Оставка!", разказа пред bTV депутатът от ГЕРБ Станислав Иванов.
Атакистът Павел Шопов обаче се засегнал от скандиранията на родните туристи.
"Имаше куриозна ситуация, с герой г-н Шопов. Един от монасите, който е в манастира, му зададе въпроса: "Кой в момента е премиер на държавата?" И той отговори: "Бойко Борисов!", допълни народният представител от ГЕРБ.
След поредния случай на скандирания, нервите на Шопов не издържали. Побеснял, след като и теологът Светлозар Стоянов изразил гражданската си позиция с подвиквания "Оставка", заснети от камерата му, на които Шопов отвръща: "Вие нормален ли сте"
"Тогава, крещейки: "Оставка, оставка!", което е ежедневие в България, аз не виждах нищо странно в поведението на това момче, защити теолога депутатът от ГЕРБ Станислав Иванов.
По думите му и народните представители от БСП Христо Монов и Иван Иванов също взели участие в спора.
"Колеги от българска социалистическа партия дръпнаха момчето настрани и казаха да даде материала. Той каза, че няма да го даде. Чух г-н Шопов да казва: "Сега ще те чака полиция, да не избягаш?!", спомня си депутатът от ГЕРБ.
В скандала между теолога и Павел Шопов се намесил и българският консул в Гърция.
"Дойде един и каза: "Аз съм консул". И вика: "Сега ще дойде полицията, взе да звъни по телефоните", разказа на свой ред теологът Стоянов.
С пристигането си на сушата в Уранополис, Светлозар твърди, че бил посрещнат от гръцки полицаи, осем души.
"Като стигнахме на брега, полицията направиха такъв кордон, че да слязат всички и хванаха мене", обясни той.
В полицейското управление в Уранополис Светлозар бил заплашен с 5 години затвор, ако не изтрие направения видеозапис.
По думите му заплахата отново дошла от Павел Шопов - "Или да изтъркам материала, който съм записал с тях, или 5 години ще лежа по затворите. Викам, не, нека ги излежа, той си е мой материал", продължи теологът, който така и не обясни обаче дали е бил арестуван от униформените и защо е бил пуснат, след като очевадно записът му не е е изтрит.
Депутатът от "Атака" Павел Шопов отказва да коментира случката от Атон.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Защо по-ниски екотакси няма да намалят цените на електроуредите
Porsche сключи договор за АІ за 1,25 млрд. евро с най-голямата индийска ІТ фирма
Министерството на финансите пласира 10-годишни ДЦК за 95 млн. евро
ЕС отчита търговски дефицит през второто тримесечие за първи път от три години
Ограничават ръста на таксите за платено обучение в университетите
„България Еър“ увеличава полетите си до Бургас за Евровизия
Дете от Варна е с мозъчно сътресение след като клон падна върху него
Кой е Пабло Молина – трикратният шампион, който влиза в SENSHI 33 Grand Prix като №1 в BoxRec
"България Еър" увеличава полетите си до Бургас за Евровизия 2027
ЕСПЧ: България трябва да промени закона за събарянето на ромски домове
Две 10-годишни момчета са хвърляли бетонни късове по колата на Невяна Владинова
Кой е Пабло Молина – трикратният шампион, който влиза в SENSHI 33 Grand Prix като №1 в BoxRec
Кошмар за Юве! Перлата на торинци ляга под ножа
Българска тенисистка лети към титлата в Брашов
Левски с важна информация и призив към феновете
Феран Торес за шеметния си дебют за ПСЖ: Много съм щастлив
Наш тенисист отказа испанец
Любовен хороскоп за септември 2026
Ангелската дата 25/8 носи положителни промени за 5 зодии
Най-големият осиновител на пчели в България
Полезни и вредни храни за червата през лятото
Какво означава, ако намерите четирилистна детелина?
Шоколадова торта с 3 съставки
5 ранни неврологични признака на дефицит на витамин B12, които лесно се пропускат
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
Кърмене – ползите му са повече от хранене
Чуждо тяло в ухото или носа при децата – какво не трябва да правим?
Учени откриха ключ за рак на гърдата
Най-честите митове за горенето на мазнини
Дете е с мозъчно сътресение, след като клон падна отгоре му във Варна
Кой е Пабло Молина – трикратният шампион, който влиза в SENSHI 33 Grand Prix като №1 в BoxRec
„България Еър“ увеличава полетите си до Бургас за Евровизия 2027
Обвинен в държане и разпространение на два вида дрога остава в ареста за постоянно
Няма тън-мън! Учебната година започва на 15 септември
Оставиха в ареста сочения за тартор на "Кръв и чест"