Във вторник ГЕРБ няма да се регистрира в парламента, защото първа точка е избирането на заместник-председател на парламента на мястото на Христо Бисеров. ГЕРБ няма да участва в избор, обслужващ задкулисието, докато ДПС не даде политически отговор за Христо Бисеров. Това заяви председателят на ГЕРБ Бойко Борисов на среща с над 250 членове на ГЕРБ от структурите на Велико Търново на семинар в Стара Загора, предаде Агенция „Фокус”. Във вторник ще видим дали този път „Атака” ще гласува пряко за човека на ДПС за заместник-председател на парламента, каза Борисов.
„Докато народът гласува за БСП, ДПС и „Атака” – нищо няма да се оправи, категоричен е лидерът на ГЕРБ. „Как е възможно – Местан да говори, че не знаел нищо за Бисеров, след като Местан и Бисеров са един уникален тандем в Народното събрание? Те са едно цяло. Йордан Цонев и Бисеров са внесли закон за офшорките заедно. Сигурен съм, че сега Бисеров много го боли от случващото се, защото той беше човекът, който ни питаше нас в парламента – „боли ли, като ни вадят зъбките”. Тези хора със своите действия отвращават все повече хора. Натискът от ДПС върху елегантната дама БСП е чудовищен. Дамата се гърчи, в страшни конвулсии. Всички министри са на ДПС, БСП имат само един – Ангел Найденов”, каза Бойко Борисов.
Следващата година през септември никой няма да иска да управлява България след всичко това, което се случва сега при управлението на Орешарски, БСП, ДПС и „Атака”, прогнозира Бойко Борисов.
Според Борисов днешните управляващи вече са изхарчили всички пари за следващата година, които очакват като приходи. „Спирането на пенсионната реформа до 2015 година е голямо безумие. Няма експерт, който въпреки изрична препоръка на Брюксел и при застаряване на населението и нарастване на безработицата да замрази пенсионната реформа. Това е див популизъм. В подобни действия няма никаква експертност и Орешарски повече не може да се нарича експерт”, коментира Борисов.
„Ако са верни всички социологически проучвания, които излизат, БСП още утре сутрин ще искат да направят избори. Но понеже ги е страх и виждат всеки ден, че хората не ги искат, не искат избори”, каза Борисов и допълни: „Нашата социология са хората, с които се срещаме и навсякъде влизаме от централните входове, а не като тях – през задните”.
Председателят на ГЕРБ подчерта, че със спирането на тунела под Шипка и северната тангента в София остават без работа над 4000 – 5000 висококвалифицирани и високоплатени работници. „Вместо с тези пари да продължат проектите, те ги взимат и ще дадат на хората по 150 лева помощи, но с тях няма да помогнат нито на икономиката, нито на фирмите, нито на хората. И така вкарват държавата в един порочен кръг. Държавата тръгва надолу и няма откъде да дойдат 250 000 работни места, които обещаваха по изборите”, каза Борисов.
„Шест месеца минаха вече и понеже говориха, че ние искаме да сме на власт, за да си замитаме следите, още не могат да ми заметат Околовръстното, „Тракия”, „Струма”, Белокопитово, Дунав мост. За Дунав мост им оставихме само да го асфалтират и боядисат, но явно са крали и от асфалта и сега вече се появиха дупки. Когато ние се върнем на власт, ще го преасфалтираме”, каза Борисов.
„Управляващите се заминават с „Авиоотряд 28”, а с него съм правил десетки проверки и инспекции на обектите и с мен е летял еврокомисар, видял е 4-5 обекта за един ден. И накрая, когато давах фактурите, от Европейската комисия ни плащаха обектите, а на тях им бяха спрели всички еврофондове”, каза Борисов.
Студентската окупация е протест, който засрамва голяма част и от интелигенцията, и от партиите, каза Борисов и допълни: „Когато в Турция протестираха студентите, научи целият свят. И днес студентската окупация в България е водеща новина в европейските и световните медии. И тези, които маскарят студентите, са безсрамници. Искат да омаловажат енергията на младите хора, защото са много силни в конспирациите и днес правят същите конспирации, които ни приписваха на нас”.
Борисов призова всички партии да наблюдават внимателно какво ще се случи със студентите окупатори, за да не бъдат подложени с изпити и оценки на същата репресия, на която са подлагани днес членове на ГЕРБ.
„Това управление ще падне от власт, но щетите вече са необратими”, каза Борисов. „Цялата държава е в безброй метастази и очевидно са нужни ампутации. Например – БЕХ е взел над един милиард заем, който всички ние ще трябва да връщаме. Тези хора стояха вече много време, вследствие на което различни системи в държавата се превърнаха в тенджери под налягане, които започнаха да гърмят една след друга – лекари, животновъди, надзиратели. И когато свършат парите, остава единствено да вдигнат данъците на хората”, предположи Борисов.

Paramount и щата Калифорния ще проведат разговори по придобиването на Warner Bros.
Иран обяви нови залежи от над 210 млрд. куб. м природен газ
Цените за клиентите на Nvidia в изкуствения интелект се вдигат с над 15%
Европейските гиганти в лукса забелязват първия лъч светлина на ключовия китайски пазар
Две трети от младите мъже, които търгуват ежедневно, се чувстват като провал
Акция на седмицата: „Софарма“ АД
11-годишно дете е с опасност за живота след падане с тротинетка край Берковица
Дерайлирал влак спря движението между Владая и Горна баня
Украински дронове поразиха руски Су-33 и МиГ-29
Пожар край Любеново и Динево: 11 спасителни машини и булдозер борят огъня
Сетиха се! Реал представи новия си герой след първия му гол
Защитник на Юнайтед: Хъл ни заби юмрук в лицето
В Дортмунд точат лиги по секси продавачка на риба + СНИМКИ
Еуфория на "Герена": Левски разби Арда с 3:0
Ман Сити договори марокански национал за 100 млн. евро
Мощен възход на Левски! „Сините“ с нов голям скок
Дневен хороскоп за 24 август, понеделник
Италианска бисквитена торта с маскарпоне
3 зодии с повече късмет в седмицата от 24 до 30 август 2026
Седмична таро прогноза за 24 – 30 август 2026
Таро карта за 23 август, неделя - Тройка чаши
Често срещани грешки при съчетаването на цветове и как да ги избегнем
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
Лагард може да оглави Световния икономически форум през 2027 г.
Арестуваха двама за пожара край Медвен и Градец
Спецакция в София около луксозен имот
Очаква се повишаване на нивото на Дунав в следващите дни
Малко дете пострада тежко при падане с тротинетка
Министерството на туризма кани бизнеса, неправителствените организации и гражданите