Срещу най-силния български кабинет, стои възможно най-силният деструктивен опонент, който някога са имали българските правителства, заяви лидерът на ДПС Лютви Местан по време на семинара в Боровец.
"Г-н премиер, ако степента на критичност към един кабинет е критерий за това, дали този кабинет се справя или не, вашият кабинет безусловно да е най-слабият в историята на България, защото никой не е бил обект на по-голяма критика. Аз обаче твърдя, че вие ръководите най-силния кабинет на България от прехода насам“, допълни Местан, цитиран от пресцентъра на ДПС.
"Ние трябва тази вечер да намерим отговор на въпроса - какво поражда този парадокс - най-силният кабинет да е обект на най-силната критика. Аз твърдя, че с действията си досега този кабинет успя да освободи българското общество от усещането за полицейщина, никой вече не говори за рекет върху бизнеса и върху политическия опонент. Това е власт с абсолютно различен манталитет от този на авторитарните типове, които ни управляваха през последните 4 години“, посочи още лидерът на ДПС.
По думите му в социалната сфера са направени неща, които не са били по силите на цял мандат за други правителства.
"Имаме една изключително агресивна парламентарна и извънпарламентарна опозиция, готова на всичко, за да вземе реванш", отчете още Местан.
Според него кабинетът може да отговори на опозицията с адекватни политики както по отношение на бизнеса, така и по отношение на социалните нужди на българските граждани.
"Нека си го кажем без да се хвалим - мисля, че възстановихме усещането за демокрация, възстановяваме постепенно и усещането за справедливост с целия този пакет социални мерки, които и изпълнителната власт, и законодателният орган във взаимодействие, успяхме да реализираме", каза още Лютви Местан.
Според него ако кабинетът управлява още по-успешно, това ще осигури на управляващите предпоставки за успеха на изборите за Европейски парламент 2014, "а те могат да осигурят прелегитимирането на кабинета „Орешарски” и партиите, които го подкрепяме".
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Тръмп нарече новите ирански лидери "много разумни", Пакистан се готви да е домакин на преговори
Русия няма сили да атакува и да поддържа темпото на няколко фронта в Украйна
Как Централна и Източна Европа да задържи еднорозите си, които отлитат на запад?
Защо Русия засилва подкрепата си за Иран?
Китай задава нови стандарти за иновации в световната автомобилна индустрия
Anthropic не преувеличава за паноптикума на изкуствения интелект
Отменени полети и хаос заради лошо време в Истанбул
Българска делегация начело с Гюров пристигна на визита в Украйна
The Guardian: България е сред страните с влошена демокрация в ЕС
Река Черни Лом е преляла в село Априлово и има готовност за евакуация
Вучич обяви победа на местните избори, белязани от нарушения и напрежение
След почти 14 години: Огромен „провал“ застигна Гришо
Неведение в ЦСКА
Веласкес: Веднага усетих, че съм желан в Левски и искаме да направим нещо голямо!
Ивков проговори за отстраняването си от Левски и отсече: Борбата ни е успешна
Всички резултати и класирания в НХЛ
Радост за Левски и Веласкес
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Магия за 15 минути: Как да се почувстваш като кралица (дори в делник)
Нумерологична прогноза за 30 март
Диетичен хляб с бадемово брашно
Таро карта за 30 март, понеделник
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Виц на деня - 30 март
Трима пострадаха във "войната" по пътищата за денонощие у нас
Мачовете по ТВ днес (30 март)
Без ток във Варна на 30 март 2026
Времето във Варна на 30 март 2026
Честваме паметта на преподобния Йоан Лествичник
Инцидент: Астронавт на НАСА загуби говора си в космоса, лекарите са в недоумение
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години