ДПС плюс патерицата им Цензурата, БСП плюс АБВ е новият сценарий за управление. Това каза лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов пред "Фокус" като коментар на пресконференцията на АБВ и изявленията на Георги Първанов, президент 2002 - 2012 година. Не случайно, когато разбрах за новия проект АБВ, казах, че това са сериозни хора и много опасен противник, смята Борисов. Той признава, че след днешната пресконференция на АБВ много работи са му се изяснили.
Първо, това е много дългосрочна стратегия на БСП и сериозните хора в нея, като целта е отново да се подведат българските граждани, смята експремиерът. Той цитира Първанов с коментара му, че ГЕРБ трябва да остане извън властта и ще работи с всички сили по този въпрос.
„Първанов казва - "нашите евродепутати ще отидат в ПЕС" - значи нищо не се губи в център-ляво. Второ, казва - "при парламентарни избори ще има нова сложна коалиционна култура". Да си спомним кой беше бащата на Тройната коалиция - БСП, НДСВ, ДПС - формулата осем - пет - три. Следователно какво целят БСП?", пита Борисов.Той смята, че недоволните, видимо разтревожените от разпада на БСП и от политиката на Станишев, от това, че фамилията му трябва да връща пари в Брюксел, от ежедневните скандали, от проваленото му управление, именно тези хора биха отишли в други партии. Всъщност, тези хора сега ще си останат в център-ляво, отсича лидерът на ГЕРБ.
„Следователно - патерицата на ДПС, да я наричаме Цензурата, плюс БСП и АБВ, след "сложна коалиционна култура" (която ще проявят), отново ще имат управление. ГЕРБ - извън властта, сиреч без център-дясното; "Атака" вече не им е нужна (а и те вероятно няма да влязат вече с това си поведение); вече си имат друга патерица - Цензурата - и това ще им е предостатъчно", завършва анализа си Борисов.
Именно в това той вижда новия сценарий. „Уж паника на "Позитано", уж ще се изключваме, уж има война, пък някой работел за ГЕРБ... Как ще работи за ГЕРБ, като иска да ни остави извън властта, и то е очевидно", заключи Борисов.

Защо Бил Гейтс смята, че човечеството няма да загине от климатични промени
Кадър на деня за 11 ноември
Зелената революция в Китай се задвижва от въглищата
Панайот Пощов: Понякога умни са скучните инвеститори
ЕЦБ: Дигиталното евро е гаранция за сигурността на потребителите и техните пари
Опасна красота: Защо изоставаме с мерките за естетични процедури?
Видео с кортеж на НСО взриви Facebook - шофьори за възмутени, но имат ли право
Четири зодии се изправят пред трудности до края на ноември
Терзиев: Кризата с боклука в "Люлин" и "Красно село" е овладяна
Християна Гутева ще надува свирката в Севлиево
Падението продължава! Бивша звезда на Реал Мадрид остава без отбор
Йелена Крунич
В Юве казаха какво става с Влахович
"Усик е най-великият за всички времена": Обясниха защо украинецът е такава легенда
Ас на ЦСКА получи специална награда в националния на България
Дневен хороскоп за 12 ноември, сряда
Зимен хороскоп за всяка зодия
Милена Милотинова: Фолклорът е магия, която ни събира, където и да сме по света
Вълшебен компрес с рициново масло помага при перименопауза
Салата с риба тон и бял боб
Поверия за Свети Мина
Никола Цолов дебютира във Формула 2 още тази година
ВМА отстрани от работа лекаря, прегазил куче в София
Юноша на Черно море-Елит е на 1/4-финал в Бахрейн
Компенсират ни с пари, хотел и храна за закъснение на влака
Отказаха на Ратко Младич временно освобождаване
Румен Радев наложи ново вето
Археолози създадоха наръчник за колонизиране на други планети
Кой е създал мистериозните 5200 дупки в Андите в Перу
Наблюдаваме пика на метеорния поток Северни Тауриди
Изстрелват New Glenn на Blue Origin на 12 ноември
След мощно изригване на Слънцето: Очаква се силна магнитна буря на 12 ноември
Китай подготвя тестови полети на Long March-10 за пилотирана мисия до Луната