Към момента, от цялата информация, която имам, лично аз не виждам пряка вина на главния секретар по случая в Лясковец, обяви пред "Фокус" вътрешният министър Цветлин Йовчев.
"Нека да изчакаме резултатите от проверката и тогава вече ще има окончателно становище", призова той.
По думите му е готов да понесе отговорност, даже да подаде оставката си от поста в МВР, ако се докаже, че е бездействал по случая, при който спецполицай загина от оръжието на психично неуравновесен мъж, а други три барети бяха ранени.
"Ако установя, че с мое действие или бездействие по някакъв начин съм допринесъл за този трагичен изход, няма да пожертвам никого – ще взема решението сам за себе си. Искам да ви уверя в следното – не съм човек, който жертва хора, за да спаси себе си, не съм го правил, няма и да го направя", категоричен бе МВР шефът.Само преди три дни главсекът на вътрешното ведомство Светлозар Лазаров обяви, че до 3 април ще има резултати от проверката на спецакцията в Лясковец.
Той също призова да се изчака краят на разследването, преди да се търси вина, и за пореден път обяви, че е готов да подаде оставка, ако се докаже, че има персонална вина за случая.
"Има смъртен случай, има допуснати грешки", каза тогава Лазаров.
По отношение на т.нар. "хор" на експертите, които коментираха кървавия случай, и на които обърна внимание и главният прокурор Сотир Цацаров, Цветлин Йовчев днес заяви:
"Хора, които претендират да са експерти, започват да коментират неща, без да имат достатъчно информация или пък умишлено пренебрегват голяма част от фактите. Второ, много от тях, които може би са експерти в дадена област, започват да коментират неща, в които въобще не са експерти и дори нямат и скромни познания. Най-вече ме изненада безскрупулността, с която определени кръгове се опитаха да се възползват от тази трагедия. Не ме изненада това, че така усилено искат оставката ми – това не е отскоро. Може би определени хора копнеят за тази оставка. Също и агресията, с която се спуснаха да я искат, не ме изненадва, то е нещо, което сме виждали и до момента", допълни Йовчев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Печалбата и приходите на Nike надминаха очакванията макар продажбите в Китай да спадат
Dow се покачи със 100 пункта, отбелязвайки най-силното си първо полугодие от 5 години
А. Свердлов: Развитието на технологиите ще направи света неузнаваем след пет години
Турция: НАТО се приспособява към обстановката в областта на сигурността
Ормузкият проток ще остане със статут на военна зона поне до 9 юли
Експерт: Потенциалът за бърз растеж при имотите за инвестиция е временно изчерпан
Учени откриха изненадваща връзка между космическите лъчи и слънчевите бури
Сондата "Арасе" разкри нови тайни за земната атмосфера
Какво показва цветът на трансмисионното масло при автоматиците
Митът за въглехидратите: Полезни ли са в тренировъчен режим, или трябва да ги избягваме
Рецепта за коктейл мохито
Полицията във Варна издирва 11-годишно момиче от с. Константиново
Спортът по телевизията днес, 1 юли
Мачовете по телевизията днес, 1 юли
Торонто ще гони нова титла в НБА с познат лидер
Тотнъм счупи касата за полузащитник
Изненада! ЛеБрон се разделя с ЛА Лейкърс
Ас на Фламенго вкара в леглото си модел + СНИМКИ
Късметлийски дни през юли 2026 за всяка зодия
Поверия и обичаи за 1 юли – ден на св. Козма и Дамян (Свети Врач)
Дневен хороскоп за 1 юли
5 растения, които да отглеждате на сенчеста тераса
Асцендентът – какво разкрива за вас
15 мъдри български поговорки за трудни моменти
Русия сваля стандарта на горивото в кризата
Закопчаха петима мъже с дрога във Варна
РЗИ : Възрастните, децата и хронично болните са най-застрашени в жегата
Йотова стана "Доктор хонорис кауза" на церемония в БАН
Радост за пенсионерите: НОИ изплаща актуализираните пенсии на 7 юли
Спартак (Варна) привлече юноша на Левски
Най-странният вулкан в света се крие в Антарктида, златото там прави нещо невиждано
Монахиня с шокиращо твърдение: Извънземните са демони под прикритие
Учени предлагат изкуствено затъмняване на Слънцето като мярка срещу супер Ел Ниньо
Уникален пейзаж: Пустиня в Боливия се превръща в гигантско огледало
Китай вече притежава най-бързия суперкомпютър в света
Учените са озадачени: Откриха една от най-големите структури във Вселената