IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

С Турция правим система за предупреждение по поречията на общи реки

Българското правителство започва днес преговори на експертно равнище с Турция за изграждането на система за ранно предупреждение по поречията на реките Арда, Марица и Тунджа

С Турция правим система за предупреждение по поречията на общи реки

Българското правителство започва днес преговори на експертно равнище с Турция за изграждането на система за ранно предупреждение по поречията на реките Арда, Марица и Тунджа. Това съобщиха от Министерството на държавната политика при бедствия и аварии.

В Одрин днес ще се състои първият кръг от разговорите, които бяха договорени по време на срещата на вицепремиера и министър на държавната политика при бедствия и аварии Емел Етем с новия турски посланик у нас Мехмет Гюджюк.

Делегацията се води от директора на дирекция "Международни дейности" на Министерството на държавната политика при бедствия и аварии Илия Петров. В нея са включени експерти от "Гражданска защита", Министерството на околната среда и водите, Министерството на външните работи, Министерството на регионалното развитие и благоустройството, Министерството на икономиката и енергетиката, Националния институт по метеорология
и хидрология и "Напоителни системи" ЕАД.

По време на двудневните срещи ще бъдат коментирани механизмите за обмяна на информация по време на наводнения с цел минимизиране на последиците и щетите за двете страни. Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата