Въпреки че във вторник след среща с ръководството на НЗОК и на БЛС зам.-председателят на Народното събрание от БСП Мая Манолова обяви, че политическата сила подкрепя актуализацията на бюджета на Касата, днес съпартиецът й Антон Кутев прогнозира друго.
„Вариантът да няма актуализация на бюджета на Здравната каса е реален”, коментира той след заседание на Изпълнителното бюро на БСП.Кутев обаче уточни, че предстои да се види какво ще е решението.
Междувременно по-рано днес от Министерството на здравеопазването съобщиха, че са внесли в Министерския съвет искането за актуализация на бюджета на НЗОК с финансовите обосновки за това.
"Премиерът беше прав, като каза, че нужда от актуализация на бюджета на касата няма, още по-малко - на целия бюджет", посочи обаче Кутев.
По думите му обстоятелствата не са същите като през миналата година.
„Премиерът твърди, че икономическата ситуация в касата към седмия месец на миналата година е била по-лоша, отколкото е в момента, и събраните приходи са били по-малко”, мотивира се Кутев.
Депутатът от "Коалиция за България" Борислав Гуцанов заяви, че ще се видят реалните данни и едва тогава ще се коментира трябва или не да се прави актуализация.
По думите му едно е сигурно и то е, че трябва да се намерят нужните средства, за да има пълно спокойствие в болниците и в здравната система.
Той съобщи още, че преди конгреса на БСП ще има още един пленум, на който трябва да бъде утвърдена платформата за предстоящите предсрочни избори.
На 2 август ще се състои традиционният събор на левицата на Бузлуджа, каза Антон Кутев. "След като конгресът е няколко дни преди това, би трябвало на Бузлуджа да има нов лидер на партията", коментира той. По думите му това е едно добро начало.
На въпрос дали ще бъде разширен форматът на "Коалиция за България" и сменено името, Кутев каза, че очевидно такива неща се налагат, но засега това е негово лично мнение. Трябва да има и смяна на името, и промяна на формата, не е задължително да е разширяване, трябва да се търсят реалните политически субекти, посочи той. Кутев каза, че не е имало среща на коалиционните партньори, но това не означава, че не се водят такива разговори.
Според него няма вариант БСП да се яви сама на изборите.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
S&P 500 отбеляза най-силния си ден от май насам с надеждата за край на войната в Иран
Финансист: При война след 15 април от ценови риск ще се премине към риск от недостиг на гориво
България влиза в надпреварата за AI суверенитет с BgGPT 3.0
Virgin Galactic подновява продажбата на билети за космически полети
Димитър Радев: Реалната конвергенция изисква фискална дисциплина и икономическа адаптация
Морски, градски и културен туризъм са най-предпочитани от българите
Три зодии влизат в период на голям напредък до края на април
Здравословен домашен хляб с бадемово брашно
Залезът на ръчните скорости: Защо автоматикът превзе пазара на нови коли?
Пезешкиан: Иран има воля да сложи край на войната
Пълнолунието на 1 април носи надежда за ново начало на три зодии
Късна емисия
ПАО прави мръсно на съотборник на Везенков
Шок и мъка! Италия пак няма да е на световното
Англичаните се изложиха на "Уембли" срещу Япония
Испания зацикли пред гола, Кабаков съдия
Турция излъга Косово на звезда на ЦСКА и ще играе на Мондиал 2026
Мартин Петров за Боби Михайлов: Ако не беше той, нямаше да има четвъртите в света
Таро карта за 1 април, сряда
Дневен хороскоп за 1 април, сряда
Пълнолуние във Везни на 2 април – енергия за успех
Трапезата на Лазаровден и Цветница
Таро карти за април за всяка зодия
Легенди на Висшата лига идва в Бургас за "Мач на надеждата"
Иновация от последно поколение може да ви спаси в опасна ситуация с колата
Нищо ново: България е с най-ниски почасови разходи за труд в ЕС
Форум за актуални политики за активизация на младежка заетост се проведе във Варна
Печалбата на банките у нас расте
Отличиха най-талантливите млади изпълнители и инструменталисти в конкурса „Диньо Маринов“
Оръжие от космоса: Археолози откриха брадва с извънземен произход
Учени откриха източника на магнитните бури: Какво се случва в недрата на Слънцето
Китай представи пътна карта за 6G с търговски старт през 2030 г.
Проблеми с топлинния щит на „Орион“: Сигурността на Артемис 2“ е под въпрос
Pulsar Fusion разработва двигател за междупланетни полети
Учени с прогноза: Цунами в Средиземно море е неизбежно