Лидерът на БСП Михаил Миков призна, че в БСП има напрежение покрай реденето на листите. Според него обаче това е за добро и си пожела така да бъде през цялата кампания.
Един от случаите, в които напрежението стана явно, е сблъсъкът в Благоевградската организация на левицата. Социалистите там се противопоставиха на кандидатурата на Кристиан Вигенин за водач, предложена от ръководството, и настояха Корнелия Нинова да оглави листата. След гласуване Нинова събра най-много гласове, но неубедително. Затова отново ръководството ще решава проблема. Лидерът Миков вече обяви, че пак ще предложи кандидатурата на Вигенин.
„Напрежение има, добре е, че има напрежение. Има сериозна ангажираност и се надявам, че това ще продължи, за да постигнем добър резултат“, каза Миков.Той обясни, че днес ще разговаря с лидерите на БСП в Благоевград, за да разбере защо се е стигнало до този шум около избора на водач. „БСП е национална партия, търси се национално представителство на изборите“, каза още Миков, мотивирайки подкрепата си за Вигенин.
Лидерът на БСП отново коментира наличието на кадри на ГЕРБ в служеното правителство. Той припомни, че този кабинет сменя зам.-министри, областни управители, шефове на държавни агенции.
„Как ще обясните че зам.-кмет на Бургас и на Пловдив, които е ясно, че се управляват от ГЕРБ, стават зам.-министри. И изведнъж се явява Борисов и казва, че няма общо от тях. Излиза, че ГЕРБ няма нищо общо с ГЕРБ“, възмути се Миков. Той призова Борисов, щом твърди, че не е пращал тези хора в кабинета, да ги изтегли. „И най-напред Ваньо Танов“, каза той.
Миков обясни, че с днешна дата БСП няма никакви отношения с ДПС. „Тепърва ще видим, нека минат изборите“, каза още соцводачът.
Лидерът на БСП коментира призива на Вигенин за преференциален бойкот на червените листи. Миков припомни, че именно БСП са въвели преференциите и затова се надяват хората да се възползват от тях. „Да казваш точно преди избори, че БСП не трябва да спечели изборите - не зная как се чувства Кадиев и социалистите, които работят за успех“, каза още Миков.
Соцлидерът коментира и проблемите около КТБ. „Отговорността е на централната банка и тя трябва да си свърши работата, независимо как ще приключи този казус – с оздравяване или ликвидация на банката“, каза Миков. Той призова да се хвърли светлина върху сметките. „Чух, че община Бургас имала около 20 млн. лв. В КТБ. Как така?“, коментира лидерът на БСП.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Възходящата тенденция на Wall Street продължава
Канадски милиардер придоби близо 27% от издателя на списание Economist
Доналд Тръмп: Ние победихме, не беше честно Иран да блокира Ормузкия проток
Оскари 2026 – негласно, но ясно срещу надвисналите политически заплахи над киното
Европейските борсови индекси се покачиха въпреки опасенията около петрола
Акциите на луксозните компании са изправени пред най-негативните настроения от години
Пудели за продан в магазин: Оставени без вода, храна и постелка
Домашен кекс с боровинки и лимонов аромат
Въпреки кризата: Нова детска градина в София стои празна?
Учени: Картофите на Луната вече не са само научна фантастика
Късна емисия
От Ред Бул признаха: Колата ни има много недостатъци
Спортът по телевизията днес, 18 март
Мачовете по телевизията днес, 18 март
Везенков се завърна с 24, а Олимпиакос срази лидера след шоу на Фурние
С два страхотни гола Арсенал подчини Байер Леверкузен
Байерн Мюнхен - Аталанта
Таро карта за 18 март, сряда
Дневен хороскоп за 18 март, сряда
Храни за късмет за пролетното равноденствие
Сила без фитнес зала: как да развиете мускулна маса
Отиде си Слава Рачева – гласът на Педя човек – лакът брада
6 зодии, на които ще им върви в работата през 2026
Над 40 пешеходци във Варна са глобени за пресичане, докато използват мобилен телефон
Никой регион на Русия вече не е в безопасност от атаки на Украйна
Радев е поредният нов експеримент, който ще свърши като другите популистки проекти
Борят домашното насилие с ИИ: Ще предвижда дали жените са в риск
Гърци зареждат автомобилите си с по-евтино гориво у нас
Найден Тодоров: Културата не е фалирала, а инструментите, които ние ползваме, за да я формираме
Експерти: Можем да отглеждаме картофи на луната
Най-силната магнитна буря за последните два месеца ще удари Земята
Екипажът на „Тянгун“ излезе в открития космос: Монтираха защитни панели
Най-голямата слънчева електроцентрала в Китай неусетно преобразява пустинята
Разгадаха 2000-годишна тайна на египетските мумии благодарение на техния аромат
Предлагат нов метод за търсене на живот на екзопланети: Какъв е той