ГЕРБ ще дадат председателски места на парламентарни комисии и на опозицията. Това обяви зам.-шефът на партията и лидер на депутатите от ГЕРБ Цветан Цветанов пред bTV. Според правилника на Народното събрание и парламентарната традиция ръководството на комисиите се поема от партиите, които са част от управляващото мнозинство.
„Ще разделим комисиите между всички партии, независимо дали са от управляващото мнозинство или от опозицията”, каза Цветанов. Според него това ще вдигне нивото на парламента. Той нарече голяма тежест факта, че в Народното събрание ще работят лидерите на партии, сред които Михаил Миков, Радан Кънев, Волен Сидеров, Валери Симеонов и Красимир Каракачанов.„Партиите ще вземат комисии, които са важни за тях”, обясни още Цветанов. Той беше категоричен, че няма да се стигне до ситуацията от миналия парламент, когато БСП дало само едно председателско място на ГЕРБ и то на комисията по вероизповеданията.
Заместникът на Борисов в партията прогнозира, че новото правителство ще донесе повече спокойствие в страната и че България ще се върне отново на пътя на Европа. За себе си Цветанов беше категоричен, че не си мечтае да се върне отново на министерския пост в МВР.
За новия министър на икономиката Божидар Лукарски, който е атакуван от политици и наблюдатели заради липсата на компетентност, Цветанов обяви, че само времето може да покаже неговите качества. Според зам.-шефа на ГЕРБ обаче Лукарски със сигурност ще получава помощ и от специалисти като Делян Добрев и Мартин Димитров, които остават на работа в парламента.
Цветан Цветанов подкрепи идеята за спиране на новините на турски език по националната телевизия, за което настоява Патриотичният фронт. „Ако трябва да чуете моето мнение, по-важно е българските мюсюлмани да чуят новините на български от българските медии”, каза той. Според зам.-шефа на ГЕРБ и заради националната сигурност е важно българите-мюсюлмани да слушат новините на български.
Цветанов потвърди, че новото правителство ще държи ДПС далече от властта.

Кризата в Персийския залив отново помрачи търговията на Wall Street
Европейски авиокомпании: Високите цени на горивата ще оскъпят полетите
Кадър на деня за 19 март
Парламентът забрани промени в структурата на "Български енергиен холдинг"
Безос търси 100 млрд. долара за налагане на изкуствения интелект в производството
Д. Георгиев: Пазарът на акции у нас поскъпна твърде бързо и е нормално да видим корекция
Рецепта за Благовещение: Риба с ориз и зеленчуци
Умора от срещите: Как да възстановим радостта от запознанствата
Нетаняху: Израел и САЩ "защитават целия свят" в кампанията срещу Иран
Защо някои електромобили трябва да се зареждат до 100%?
Вселената изпраща подарък на четири зодии на 20 март
Късна емисия
Спортът по телевизията днес, 20 март
Олимпиакос се поизмъчи, но се справи с Баскония
Белгиец надви Григор Димитров на Мастърса в Маями
Мачовете по телевизията днес, 20 март
Секси певица се показа с Меси в леглото + СНИМКИ
Милица Дабович
Таро карта за 20 март, петък
Дневен хороскоп за 20 март, петък
Билки, полезни за сърцето: как действат
Катерина Иванова: Основният симптом при жените с ендометриоза, е изключително болезнена менструация
Вкусна рецепта с риба за Благовещение
Тест с карти: Какво ще се промени в живота ви до една година?
Защо употребяваните коли в САЩ са в пъти по-eвтини, отколкото в Европа?
Община Варна участва в работна среща на туристическия сектор в Белоградчик
Гимназисти от Варна гледаха интервю с жена, осъдена за разпространение на дрога
НАП Варна участва във форум "Кариери" 2026 на Икономическия университет
Вълна от проблеми за шофьорите на дизел
Лудогорец "удави" Спартак на "Коритото"
Пролетното равноденствие: Кога точно настъпва?
Марсоходът „Пърсивиърънс“ откри скъпоценни камъни на Марс
Статичното електричество: Нови изследвания помагат за разгадаване на мистерията
Мистериозна огнена сфера в небето над САЩ предизвика паника
Откриха нови луни около Сатурн и Юпитер
Защо НАСА отложи извеждането на ракетата за мисията „Артемис II“