Бившият лидер на БСП и настоящ на ПЕС Сергей Станишев поиска прошка от съпартийците си на Коледа и ги призова за победа на местните избори през 2015 година.
В своя профил в социалната мрежа Фейсбук той заяви и подкрепата си за ръководството на БСП и изрази увереност в изборната победа на левицата.
"Реших да напиша тези редове именно днес, защото ми се иска всеки от нас да забрави лошото, злобата на деня и на политиката. Иска ми се да сме здрави и успешни като нация. И тази вечер на всяка трапеза да има благослов за страната ни, хармония и надежда“, се чете в посланието на Станишев, публикувано в навечерието на Коледа.
В него той изразява твърдата си позиция, че страната ни отдавна заслужава мястото си в Европа и "не бива да допускаме друго отношение към България". "Дано Новата 2015 година да е пълна с очакване, с усмивки и добри каузи! Пожелавам го на всички сънародници - където и да са по света, каквато и религия да изповядват“, сочи бившия лидер на столетницата.
В своето послание той отделя специално внимание на БСП, наричайки партията "моето голямо семейство". "С много от вас сме преживели възходи и падения. Плакали сме от радост и от болка. Споделяли сме чувства и спомени. Заради това искам в навечерието на Коледа да ви благодаря, да ви поискам прошка, да ви простя и да ви пожелая много здраве и лично щастие.
Надявам се, че Новата 2015 година ще донесе на всички нас в БСП много победи, самочувствие, удовлетворение и единство!“, пише Станишев и продължава:
"Боли ме, когато чета и слушам междуличностни нападки или упреци към партията. Само заедно можем да минем през всички предизвикателства. Прочетох и за себе си доста спекулации. Тази година беше трудна за мен в много отношения - взех трудни решения. Но категорично мога да кажа, че БСП е и продължава да бъде моя кауза“, пише в изявлението на лидера на ПЕС.
Станишев заявява категорично, че стои зад ръководството на партията и хората по места. „Смятам, че предстоящите местни избори са решаваща битка, в която БСП трябва да влезе в добра кондиция и да излезе победител!“
"Нашите опоненти и конкуренти в политиката се опитват да ни прехвърлят вината за неуспешния преход. Точно защото през последните 25 години - изгубени в прехода - загубихме ценностите и жалоните си като нация. Историческият шанс, но и изключителна отговорност пред БСП сега, е да даде посока, да очертае път пред страната. Както и да се опита да върне обичайната вяра в доброто у човека, у всеки от нас като българин“, смята още бившият лидер на социалистите.

Защо Русия засилва подкрепата си за Иран?
Китай задава нови стандарти за иновации в световната автомобилна индустрия
Anthropic не преувеличава за паноптикума на изкуствения интелект
Кадър на деня на 29 март
Затворените заводи във Франция са нараснали с 30% заради конкуренцията от Азия и митата
Eli Lilly сключи споразумение за 2,75 млрд. долара да доставя създадени с AI лекарства
Рецепта от тефтера на баба: Катми по родопски
Мицкоски: Няма да правим компромиси с идентичността заради натиск от ЕС и България
Любов, хармония и късмет за тези зодии на 30 март
Сребърен медал за Стилияна Николова на Световната купа в София
В Макларън обнадеждени след представянето си в Япония
Франция смаза Колумбия, звезда на ПСЖ блести с два гола
България вкара 10 гола на Соломоновите острови, а сега е ред на Индонезия
Трансферът е близо: Барса взима звезда от Италия
Той беше изгонен от ЦСКА, а сега си тръгна от Перник
Наташа Томпсън
Дневен хороскоп за 30 март, понеделник
Седмичен хороскоп за 30 март – 5 април 2026
Smart Care реализира 10000 поръчкови душ кабини в София – Какви са съветите на екипа?
Reebok пренаписва правилата между спорт и стил
Маникюри за късмет и пари през април (+Снимки)
Седмична таро прогноза за 30 март – 5 април
Половината ваканционни имоти в България отпадат от Airbnb и Booking след 20 май 2026 г.
Наркотиците, които разцепиха „Бийтълс“
Тревогите на унгарската провинция ще решат съдбата на Орбан
Забравената болест се завръща: Туберкулозата отново застрашава света
Какво ще е времето през следващата седмица?
Варненският „Комодор” спечели купата на България по водна топка
Четири възможни сценария за еволюцията на Венера са разкрити чрез 234 хил. симулации
Сателитни данни разкриват изненадващи промени в сладководните запаси на Арктика
Защо колонизацията на Марс може да се окаже еволюционно самоубийство
Кометата C/2026 A1 продължава полета си към Слънцето
Палеонтолози откриха: Стотици яйца на динозаври, престояли 70 млн. години
Възможно ли е да се зачене дете в Космоса: Ново проучване разкрива сериозни пречки