Премиерът и лидер на БСП Сергей Станишев заяви, че очаква от кметовете, издигнати и подкрепени от БСП и левицата, конкретен личен ангажимент в предстоящата президентска кампания, защото по думите му президентът Първанов нееднократно е демонстрирал с политика и поведение своето отношение към местната власт.
Естествено ще разчитаме на тяхната гражданска и политическа подкрепа в тази важна кампания за БСП, посочи Станишев.
Запитан дали не е малко рано да призовава кметовете за подкрепа на президента Първанов преди обявяването на кандидатурата му, Сергей Станишев каза, че поне от шест месеца върви целенасочена медийна и политическа кампания срещу президента заради предстоящите избори.
„Затова е съвсем естествено и ръководството на БСП, и левите представители в местната власт да бъдат ангажирани с кампанията на президента“, обясни той.
Според Станишев формата на кандидатурата на президента е личен въпрос и негов политически избор. Той изтъкна, че Георги Първанов се е доказал като президент на всички български граждани, като същевременно изрази убеденост, че формата, която ще бъде избрана от него, ще покаже достатъчно ясно и политическата му принадлежност и произход от лявото пространство.
В коментар за спора между столичния кмет Бойко Борисов и министъра на икономиката и енергетиката Румен Овчаров във връзка със столичната "Топлофикация" премиерът Станишев каза, че до момента не е получил писмо от Борисов.
Министър-председателят посочи, че отношението му към Борисов е като към всеки кмет в страната.
За "Топлофикация-София" премиерът отбеляза, че винаги е хубаво да се помни кой е мажоритарният собственик, носещ отговорност за управлението на дружеството.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.