IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Рейтингът на Първанов се стабилизира

Одобрението за работата на държавния глава според данните е 64.9 на сто

Рейтингът на Първанов се стабилизира

Рейтингът на президентът Георги Първанов в началото на юли се стабилизира и той дори успява да прибави 2 на сто одобрение за работата си в сравнение с май, става ясно от национално представително изследване на НЦИОМ, направено от 30 юни до 6 юли сред 1000 души в 86 населени места.

Одобрението за работата на държавния глава според данните е 64.9 на сто.

За първи път от началото на годината НЦИОМ регистрира положителна промяна в оценките за работата на държавния глава. Има и спад на неодобрението към Първанов с 4 на сто. Според НЦИОМ вероятно президентът среща в обществото по-скоро разбиране по скандала с папката "Гоце". Положителната промяна се дължи и на ангажирането му със социални проблеми, както и на посещенията му в страната, коментират от НЦИОМ.

Изследването регистрира позитивен отзвук и от усилията на Първанов да реши кризата с боклука в София - 48 процента от българите и 60 на сто от столичаните одобряват тези усилия.

Премиерът Сергей Станишев също разширява влиянието си, като добавя 2 процента одобрение. Така рейтингът му става 34.2 на сто.

Същевременно с 5 на сто спада неодобрението за работата му. Сергей Станишев е подкрепян от три четвърти от привържениците на БСП. Работата му се приема и от по-млади, по-образовани и по-заможни респонденти, показва проучването.

Председателят на парламента Георги Пирински губи 4 на сто одобрение и през юли е с рейтинг 31.7 на сто. Става дума по-скоро за липса мнение по работата му, допълват социолозите.

Повечето министри от кабинета губят обществена подкрепа за работата си. Повишава се само рейтингът на министъра на земеделието Нихат Кабил.

Най-одобрявани за последния месец са министрите Стефан Данаилов - 57 процента, Меглена Кунева - 43 на сто, Емилия Масларова – 30 процента, и Даниел Вълчев - 29 на сто.

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата