"Първи май не е ден само на социалистите, не е ден на политиците и синдикатите. Първи май е ден на онези 272 000 души – най-бедните работещи в Европа, на които днешното правителство отне по 408 лв., по 408 хляба от семейството на тези работещи бедни”. Това заяви на днешния митинг в Борисовата градина в София, организиран от БСП по случай Деня на труда, председателят на партията Михаил Миков.
Михаил Миков заяви, че много българи са забравили кръвта, с която са написани правата им през вековете по света и тук, в България. Според него и младите също трябва да четат, да помнят, че тогава, когато не отстояваш правата си, нямаш право да искаш по-справедливо и достойно бъдеще. „Тогава, когато не заявяваш, не протестираш, ти трудно ще намериш сили да празнуваш. Искам да кажа на тези, които днес ги няма тук, на тези, които гледат на Първи май като на някакъв остатък от времената, когато най-много беше направено за правата на работниците, да им кажа, че правата, ако не се отстояват, се отнемат”, каза още Миков.
Председателят на БСП благодари на присъстващите за участието им в шествието и митинга. "Искам да благодаря и на онези работници, социалисти, синдикалисти в Бургас, в Пазарджик, във Враца, в цяла България, които днес по улиците на страната казват : "ние знаем правата си, ние имаме сили да се борим за правата си, ние искаме достоен труд, ние искаме една по-справедлива България. Ние можем да докажем, чрез нашия глас, чрез нашето присъствие, чрез нашия юмрук, че имаме силата да живеем по-достойно, ние и децата ни – за една по-справедлива България! Благодаря ви! Честит празник!”, завърши Михаил Миков.
"Нормално е да излезем солидарно смело заедно на този празник с предупреждение към управляващите, че трудът трябва да бъде ценен и справедливо заплащане”, заяви Мая Манолова.
Калоян Паргов пък определи настроението на празника като приповдигнато, но и гневно.

Германия търси нови съюзи, за да се противопостави на геополитическия хаос на Тръмп
Калас: ЕС иска да ускори преговорите за присъединяването на Молдова
Лагард: Стейбълкойните може да затруднят паричната политика на ЕЦБ
„Лавена“ ще разпредели брутен дивидент от 0,04 евро на акция
Нов бюджет ще има до месец, а цените ще се овладяват без таван
Собственикът на Sinsay очаква марж на печалбата през първото тримесечие от близо 60%
Акция на КАТ: Спипаха близо 200 пияни шофьори за седмица
Вулканът в Индонезия: Телата на загиналите засега остават на планината
Гюров: Никой от нас не е тук по историческа случайност
Рецепта от тефтера на баба: Яхния с лук
От принцеса Даяна до Емил Дечев: Символът на черната овца
Румен Радев: Борбата с корупцията и овладяването на цените са приоритет
Бомба от Англия: Ман Юнайтед взима лидера на Челси за 110 млн. евро
Страхотни новини за Ливърпул
Трансферен удар: Барса взема звезда на Челси
Нов скандал в Славия: Венци Стефанов заплаши да затвори стадиона
Галатасарай гледа към откритие на Мъри Стоилов
Стана ясно дали Левски, ЦСКА и Лудогорец взимат лиценз за Европа
Актрисата Симона Халачева се присъединява към Гринго-Богдан Григоров и Михаил Милчев в спектакъла „Херкулес vs Авгий“
За 3 китайски зодии животът става по-лесен от 9 май
VARTA и Day Off: Family Time – енергия за най-ценните семейни моменти
Педикюри за пролет-лято 2026: В красиви цветове и с блясък (+Снимки)
„Резерватът Куба“: живописните кътчета в Стара Хавана с нейните легендарни кръчми и магазините с купони
Спатифилум – как да се грижим за цветето „женско щастие“
Освободиха заложниците от банковия обир в Германия
Варна отстъпва на Бургас по брой плажове със "Син флаг"
Променят движението във Варна на 9 май
Новият кабинет провежда първото си заседание
192 места в България нямат нито един жител
Благомир Коцев: Подготвяме нов конкурс за главен архитект на Варна
Lunar Outpost набра 30 млн. долара за разработката на лунохода Pegasus
Нова CRISPR система използва ДНК вместо РНК за откриване на генетични цели
Първата частна индийска ракета Vikram-1 ще бъде изстреляна през юни
Междузвездната комета 3I/ATLAS изчезна от полезрението на астрономите
НАСА тества революционен двигател, който може да отведе хора до Марс
„Афелион“: Европейската космическа агенция влиза в света на видеоигрите