Лидерът на "Атака" Волен Сидеров влезе в пореден сблъсък с полицията. Той свика симпатизантите си на митинг пред Министерския съвет, за да закрият предизборната си кампания.
По време на него националистът се оплака от полицейско насилие, попита униформените дали искат кървав сблъсък и призова за оставка на премиера и на вътрешния министър.
В продължение на 15 минути националистът води диалог с полицейски началник, като поиска униформеният да му се легитимира и го обвини, че е получил политическа поръчка да спре мероприятието. В същото време в джоба на Сидеров се виждал предмет, който приличал на нож. Служителят на МВР поискал националистът да покаже какво носи, но той не се подчинил, съобщи bTV.
Митингът на националистите прерасна в шествие и 150-200 активисти на "Атака" тръгнаха към Ректората. Те носеха руско знаме, плакат: "НАТО, не ни въвличай във война с Русия" и възгласи срещу премиера Бойко Борисов.
Митингът се запъти и към сградата на МВР, кадето националистите поискаха оставките на ресорния министър Румяна Бъчварова, както и на премиера Бойко Борисов. Освен това, те настояха граничният полицай Вълкан Хамбарлиев да бъде награден.
Сидеров обвини полицаите в брутално насилие срещу него, депутати и симпатизанти на "Атака". В позиция до медиите той съобщи, че униформените не се посвенили да бият пенсионери и обяви, че сред по-сериозно пострадалите са пенсиоерките Верка Ботева от Перник и Христина Некова от Видин.
"Повече от два часа командващият полицейските части отказваше да се легитимира", се казва още в съобщението. В него националистите пишат и че митингът им бил охраняван от "повече от 500 тежко екипирани и въоръжени с бойни оръжия и палки полицай".
Сидеров обяви и че в момента в България има полицейска диктатура, командвана от кабинета "Борисов" 2.
"Всеки българин, осмелил се да прояви гражданското си право на протест бива жестоко пребиван и тероризиран от правоохранителните органи. Било то обикновен гражданин или народен представител", се казва още в съобщението. В него се припомня и че в предишните години полицията осигуряваше комфорт на протестиращите всяка вечер в центъра на столицата.
Това е вторият сблъсък между Сидеров и полицията само в последните две седмици. Преди десетина дни той стана герой в друга схватка с полицията, след като поиска проверка на магазинче в центъра на София заради съмнение, че продава контрабандни цигари. Собствениците пък го обвиниха, че ги е удрял. Самият Сидеров пък се оплака, че е бил удрян от униформени.
Заради скандала той бе обвинен в хулиганство, а главният прокурор поиска имунитета му и този на депутата му Десислав Чуколов, който го придружава.
Сидеров е обвиняем за хулиганство и по друго дело – за инцидента на Летище Варна преди година.

Унгария и Словакия спират доставките на дизел за Украйна заради спора за "Дружба"
SOFIX се повиши с 0,21% в сряда при спокойна търговия на БФБ
Липсата на наличности и забавени доставки оскъпиха инвестиционните кюлчета злато
До 55 хил. евро ще вземат фирми за подобряване на условията на труд
Докъде стигнаха ядрените преговори с Иран в Женева?
Дългът на Румъния расте през 2025 г. с 45 хил. евро в минута
Доц. Киселова: Служебното правителство има политически нюанси
Централна емисия
Спряха издирването на рибарите, изчезнали край Маслен нос
Исторически процес: Съдят Facebook и други мрежи за зависимост
Централна емисия
Роби Кийн се скъса да хвали Лудогорец
Сексапилната Юта печели 1 млн. долара от сутиен
Вратарят на Локо София преподписа
Този път Цолов даде седмо време в Барселона
БФС одруса Левски след класиката срещу Ботев
Сериозни липси в Левски преди ЦСКА 1948
Какво ви очаква през 2026 според китайския хороскоп?
Пролетта започва с полети на специални цени до 18 дестинации с „България Еър“
Таро карти за март за всяка зодия
Какво означава, ако чуете или видите кукумявка?
Часовници мъжки: стилен детайл с практична стойност за всеки ден
3 рецепти за вечеря, които подкрепят хормоналното здраве
Арестуваха мъж за изнасилване на непълнолетно лице
Преустановиха търсенето на изчезналия рибарски кораб за днес
Мъж изхвърли по невнимание 20 кюлчета злато на боклука
Варненци събраха тонове едрогабаритни отпадъци
Започна записването за безплатно обучение по кънки и хокей на лед във Варна
Какво време ни очаква в четвъртък?
Децата, родени в Космоса са обречени: Защо няма да могат да се върнат на Земята
Астрофизик оспорва еволюцията на тъмната енергия
Blue Origin показа подготовката на лунния модул Blue Moon Mark 1 за полет до Луната
Нови проблеми с водорода задълбочават драмата около ракетата Artemis II
Създадена е първата карта на планинските вериги на Луната
НАСА признава: Не можем да проследим 15 хил. астероида