IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec Megavselena.bg
BGONAIR Live

Калфин не се притеснява, че ЕС ни наблюдава

Нямам никакви притеснения за мониторинговото наблюдение, на което ще бъде подложена страната ни след присъединяването ни в Европейския съюз, каза министър Калфин

Калфин не се притеснява, че ЕС ни наблюдава

Нямам никакви притеснения за мониторинговото наблюдение, на което ще бъде подложена страната ни след присъединяването ни в Европейския съюз. То ще доведе до повече прозрачност, заяви вицепремиерът и министър на външните работи Ивайло Калфин в предаването "Неделя 150" на БНР.

Според Калфин прозрачността на реформите означава, че ще има съответно вътрешен и външен натиск върху това, което се случва в страната, и това би било полезно.

След като приключат ратификациите на договора за присъединяването ни в ЕС от останалите четири държави, Съветът на ЕС ще вземе решението за членството и България ще може да се поздрави с него, обясни министър Калфин. По думите му в началото на октомври Джефри ван Орден ще представи последен доклад за България.

Срамота е това, което е направил Димитър Стоянов, и Народното събрание трябва да намери начин да смени представителя на "Атака" в Европейския парламент, заяви Ивайло Калфин относно скандала, предизвикан от депутата на "Атака" след расисткото му изявление по адрес на европейската парламентаристка от ромски произход Ливия Ярока.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата