За обединение срещу тероризма призова председателят на парламентарната група на ГЕРБ Цветан Цветанов.
Според него атентатите в Париж, както и свалянето на руския самолет над Египет от терористи, показват, че заплахите са асиметрични, а врагът не е класически.
"На европейско и на национално равнище трябва да преосмислим целите, средствата и мерките при провеждане на политики за интеграция на граждани, принадлежащи към маргализирани групи. Съществуването на гетоизирани общности е една от най-силните предпоставки за радикализиране на отделни лица, които стават потенциални извършители на терористични актове", посочи Цветанов.
Според него терористичната атака в Париж показва, че прицел на съвременното варварство е свободната, светска държава.
"Терористите убиха невинни без да поставят никакви искания, а по-значимата цел беше да се насади страх и вече никой никъде не се чувства сигурен", коментира още той.
Цветанов добави, че за цел на атаките не случайно е избран Париж, защото това е градът на културата и на свободата, която гарантира правота на всеки да изповядва своя религия.
"Във време, в което европейските държави приемат стотици хиляди бежанци и мигранти, полагат неимоверни усилия да преодолеят възникващите трудности, едни млади хора, израснали с всички възможности, които дава европейската цивилизация, но очевидно без способност да заемат своето достойно място, посегнаха на живота на свои сънародници. Като европейци очевидно имаме пропуски в образованието и интеграцията на тези хора", добави той.
Цветан Цветанов направи изричната уговорка, че не може да се слага знак на равенство между терористите от ИД и бежанците.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Гуверньорът на централната банка на Китай защити търговския излишък
Референдумът за съдебната реформа подлага на тест коалицията на Мелони
Мъск: Проектът за чипове между Tesla, SpaceX и xAI ще стартира в Тексас
Тръмп дава на Иран 48 часа за Ормузкия проток, заплашва да удари електроцентралите
Войната с Иран заплашва да разтърси веригата на доставки на чипове
Цените на петрола, които виждате, не разкриват истинската история на пазара
22-годишна жена блъсна пешеходец на тротоар в Стара Загора
Ритуалите за късмет, здраве и успех преди и сега - говори етнологът Лилия Старева
Хороскоп за 22 март: Емоционален ден за Скорпионите, трудности за Телците
Мачовете по телевизията днес, 22 март
"Червена мощ": ЦСКА не е бил толкова силен от 19 години
Христо Янев с крути мерки в ЦСКА
Левскар сложи Христо Янев в малкия си джоб
Ето защо ЦСКА изостава толкова от Левски и Лудогорец
Левски с уменията на перфектния хищник
Крем за мазане с пармезан
3 важни поверия за Благовещение
Седмична таро прогноза за 23 – 29 март
Нумерологична прогноза за 22 март
Таро карта за 22 март, неделя
Дневен хороскоп за 22 март, неделя
Делян Добрев: Асен Василев уби и самоуби всички лица на промяната
Тръмп със заплаха към Иран: Или отваря Ормузкия проток, или удря електроцентралите му
Френската гимназия във Варна празнува 68-годишнина
Словения гласува на важни парламентарни избори
Цените на повечето основни хранителни стоки отново скачат
Ето кои са именниците днес
Руски учени разработват космическа оранжерия за мисии до Марс
Откриха потенциално обитаема планета, която разпалва надеждите за извънземен живот
Най-дълбоката точка на Средиземно море е затрупана с отпадъци
Китайски AI в орбита за пръв път управлява робот на Земята
Откритие: Преди 3,5 млрд. години земната кора се е движила шест пъти по-бързо от днес
НАСА планира драстично да увеличи броя на роботизираните мисии до Луната