Ще има още операции и арестувани, предупреди премиерът Бойко Борисов по повод последната спецакция на службите, при която бяха арестувани високопоставени служители на ДАИ.
Премиерът заяви, че са участвали над 100 души в операцията.
"Щетата е огромна от тези незаконни дейности, над 7 хиляди осактени, 700 умират, тези с безобразията си трябва да се накажат", каза премиерът в ефира на БНТ.
На въпрос има ли още такива акции, Борисов каза, че "в момента, в който дойде ГЕРБ всички от международните институции идват и дават висока оценка, като този от Европол".
Премиерът увери, че такива акции ще има още. "Защото подобни операции се подготвят месеци наред. Благодаря и на прокурорите, които участват, благодаря на колегите от ДАТО и ДАНС. Ние оборудвахме стаите, където е ставала самата далавера", заяви Борисов.
"Ние всички си научихме грешките. Няма нито една квалификация, дадена по време на арести. Дори и от лошия опит има полза. И колегите внимават в изказа си", допълни премиерът.
Борисов коментира и лекарските протести.
"Има няколко важни детайла. Лесно е да си опозиция, но когато правиш реформи никак не е така. Тихомълком мина т. нар. "десятък". Москов намали с близо 60 милиона цените на лекарствата. Всички знаем, че изтичат пари от Здравната каса, но това, което правим е с цел да прекратим тази практика", каза той
Борисов каза, че вече имаме по-добри машини от редица страни, с които да лекуваме онкоболните. "Така ние освободихме 4 милиона лева, които да отидат за личните лекари. За пари не се говори в тези протести. Москов ще разясни реформата и няма да има проблеми", уверен е премиерът.
Бойко Борисов упрекна медиите, че когато има положителни новини от работата на правителството, те мълчат. Когато има упреци, те са „на първа линия”.
„Всяка сряда се събираме със службите, с главния прокурор. Това, което се готви с усилия, с месеци наред, ще даде резултат. Те са много прибрани, но в същото време действат изключително професионално”.
"В Брюксел сочат България като пример за борба с корупцията. В страната ни има над 200 трафиканти на хора, но колкото и трагично да е положението ние се справяме. Разбира се, че не сме идеални, но сме сред първите по усвояване на еврофондове", заяви Борисов.
Антикорупционният закон не е на Меглена Кунева, а на кабинета – всички министри участват, много парламентарни групи и експерти, каза още Борисов.
На въпрос когато законът влезе за гласуване в НС по-голям ли ще бъде консенсусът от днешното мнозинство за Закона за съдебната власт премиерът Борисов отговори: "Да не си мерим консенсусите” и изрази увереност, че в НС има достатъчно отговорни хора.
"Ние казахме в Брюксел година и половина пътна карта. Април месец променяме и внасяме в момента тези закони, ноември тези, така че в рамките на година и половина да приключим с мониторинга, да бъде одобрено от Брюксел, това което правим, и от народа, да заявим ясен тайминг на всяко едно от своите действия”, каза още премиерът.
Ако реформа се правеше лесно, част от Реформаторите щяха да стоят във властта, коментира Борисов.
"Лесно е да си опозиция, лесно е да стоиш отстрани и да намираш кусури на другите”, смята премиерът.
Борисов коментира, че ДСБ са дезертирали и оставили Москов и допълни, че и ДПС, и БСП, и много други имат интерес здравният министър да падне, но поясни, че ГЕРБ с цялата си мощ стои зад него.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Опасенията на Фед за инфлацията развали настроенията на Wall Street
Украйна нанесе рекорден брой удари по руски рафинерии, влошаващи кризата за горива
Кадър на деня за 28 август
Икономист: Новият механизъм за определяне на минималната заплата е предвидим
Големите букинг платформи ще свалят обяви за имоти, които укриват данъци
Европейските борси се движат към растеж за пети пореден месец
ЦСКА 1948 надви Локо Пловдив и оглави efbet Лига
На 29 август отбелязваме Секновение: Анастас и Анастасия да почерпят днес
Рецепта за пиле с гъби в кремообразен сос
3 зодии откриват истинското щастие на 29 август 2026 г.
Венера на 20-ия градус във Везни носи пари и любов на 4 зодии на 29 август 2026 г.
Юрген Клоп направи нещо голямо за Джамал Мусиала
Спортът по телевизията днес, 29 август
Мачовете по телевизията днес, 29 август
Само 22 гола останаха! Роналдо донесе победа на Ал Наср (ВИДЕО)
Рамош се отпуши, 2 от 2 за Аморим в Милан
Бомба от "Герена": Легенда на Арсенал става шеф на Левски
Нумерологична прогноза за 29 август
Зимнина в края на август: Какво задължително да сложим в буркани
Сотирано пуешко със спанак и нахут
На Секновение на 29 август не се тръгва на път – 6 поверия
Таро карта за 29 август, събота – Четворка мечове
Дневен хороскоп за 29 август, събота
Създадена е най-голямата карта на аутизма
Двойно кафе и кратка дрямка помагат за ободряване при шофиране за кратко
Имунните профили при шизофрения и разстройствата на настроението – различни
Първична аменорея – кога цикълът изобщо не идва?
Правителството отпусна допълнителни близо 5 млн. евро за въздушната спешна помощ
Колики при кърмачето – докога ще плаче бебето?
ЕС отпусна 489 млн. евро на България за инвестиции в отбрана
Хороскоп за 29 август 2026
Демерджиев уволни шефа на полицията в Благоевград заради ареста в Струмяни
На 34 години почина най-младият монарх в света
Има пострадал при пожара в автосервиз във Варна
Голям пожар избухна във Варна