Бившият депутат от "Атака" Владимир Кузов ще се кандидатира на изборите за президент. Това обяви самият той пред "24 часа".
Вице ще му бъде колегата от парламента Борислав Ноев. Инициативен комитет от Варна вече събира подписи за кандидатурата. Свързали се с него по Facebook и му предложили да бъде техният човек във властта.
"Ако стана президент, ще бъда човекът със силна ръка. Много хора биха казали: "Какво ще направи тази мека китка?” Бих отговорил така: "Неща, които много други твърди китки няма да направят", категоричен е Кузов.
Припомняме ви, че Кузов е осъден за секс с непълнолетно момче през февруари 2009 г. Наказанието му е 3 г. условно с 5 г. изпитателен срок. По закон той е реабилитиран през февруари 2014 г. и не е извършвал други престъпления, така че няма пречка да влезе в предизборната битка с политическите си опоненти.
Твърди, че се е преродил, когато признал публично, че е хомосексуалист. Категоричен е, че не е педофил, какъвто се опитали да го изкарат.
"България има шанс да стане водеща страна в света, като избере гей за президент. Имало е кметове, министри, но не и държавен глава. От това само ще спечелим. Това ще е много силно послание към света", твърди Кузов.
Президентът на Руската федерация Владимир Путин е политикът, на когото иска да прилича новият кандидат за стола на "Дондуков" 2.
През септември миналата година Путин проведе телефонен разговор с Елтън Джон, който е брат по сексуална ориентация на Кузов. Попзвездата и президентът се разбраха да се срещнат, за да обсъдят правата на гейовете в Руската федерация. Ако стане държавен глава, Кузов ще работи за затопляне на отношенията с Русия и вероятно също ще се среща на живо с адаша си и ще стиска силната му десница.
"Ето, Елтън Джон е получил уважението на света, има куп награди, и то не заради хомосексуалността си, а защото е един от най-талантливите творци на XX век. Основните локомотиви на човечеството в миналото са били хора с различна сексуална ориентация - лекари, учени, творци. С какво те са по-лоши от останалите? За съжаление, в България само аз мога да бъда локомотивчето, което да дърпа влака. Кой друг? Татяна Дончева? Николай Банев? Жорж Ганчев? Това не са локомотиви, а вагони, които искат да се пълнят с държавни средства”, категоричен е Владимир Кузов.
Бившият депутат твърди, че ще бъде най-независимият президент, защото вече е признал, че е хомосексуалист.
"Ако бях зависим, още щях да съм депутат, да съм послушко и никой да не знае, че съм гей. Тогава нямаше да го има и скалъпеното дело срещу мен", казва кандидатът за президент.
Не се плаши, че политическите му опоненти ще използват сексуалната му ориентация в битката, и се готви поне за балотаж.
Познава много депутати, включително и от "Атака", съдии и прокурори, които са гейове и се страхуват да не ги разкрият. "Когато стана президент, сами ще го направят, защото ще имат представителство във властта в мое лице", твърди Кузов.
По думите му хората с различна сексуална ориентация ще живеят и работят спокойно в най-демократичната и толерантна държава.
Съдебната реформа и банковата система ще бъдат основните приоритети на Кузов. Хората от инициативния комитет се напатили от решения на магистрати и били обезверени. Бизнесмените от кръга на Кузов пък се оплаквали, че не им възстановяват ДДС-то на фирмите, защото държавата нямала пари, а хората с кредити се жалели, че ги дерат с високи лихви. Някои от идеите на Кузов за съдебна реформа са твърде радикални и граничат с утопия, но той вярва в тях и излага аргументите си.
"Ще се помилват всички осъдени от 1992 г. насам. Ще изпразня затворите. Може би ще ме критикуват, че пускам убийци, но каква е гаранцията, че са такива, когато съдебната система е корумпирана? Как да й вярваме, като няма политик в затвора? Законите са добри, но всички се оправдават, че били формализирани", казва Кузов, който също е бил клиент на Темида и тази година ще завърши право в Нов български университет.
Осъденият за секс с непълнолетен е категоричен, че делото срещу него е било скалъпено по политически причини. Ако може да избира дали отново да избухне педофилсикият скандал, или да го замени с корупционен, би избрал отново първия, защото хората вече разбрали истината. Присъдата му била доказателство, че не е част от олигархията, която има имунитет срещу наказателно преследване.
Въпреки че търси подкрепа от хомосексуалистите на изборите, Кузов е твърдо против гей парадите.
"Обществото е отвратено от парадирането със сексуална ориентация, защото вижда хора, които се опитват да правят пари от това. При мен няма да го има това кокетничене. Аз просто съм такъв. Гейовете трябва да са част от обществото, но да не парадират с това. Те са лекари, полицаи, съдии, водопроводчици, ватмани. Трябва да живеят достойно", казва Кузов.
Не се притеснява от конкуренцията на силните фигури, които ще излъчат водещите партии. Според него хората са се напатили от статуквото и ще търсят новото и различното. Дори да не успее на изборите, той ще продължи политическата си кариера с нова формация. Засега няма контакти с партията ДЕОС, която също защитава правата на гейовете и дори излъчи кандидатурата на хомосексуалист за кмет на София през пролетта.
"Излизаме със солидна платформа. Надявам се на президентските избори да излязат поне 70 процента от избирателите, а не само твърдите електорати и платените гласоподаватели. Тогава ще имаме добър резултат", убеден е кандидат вице-президентът Борислав Ноев. Той не се притеснява нито от сексуалната ориентация на Кузов, нито от делото срещу него за педофилия.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
БАКР присъди кредитен рейтинг BBB- със стабилна перспектива на „Финанс Плюс Мениджмънт Холдинг“
Revolut влиза в стейбълкойн надпреварата с деноминирания в евро EURR
Как изкуственият интелект помага за ултра персонализираното лечение
„Лавена“ отчита 24% ръст на печалбата за тримесечието
Смелост да се върнеш в детската градина: Има ли смисъл от инвестиране в ранното детско образование?
България, Румъния и Гърция – трите различни лица на индустрията на Балканите
Анализатори: Радев държи здраво юздите, но заявките трябва да бъдат изпълнени
Дете изчезна в морето край плаж "Харманите" в Созопол
Как блоковите цени ще променят сметките за ток на домакинствата
15-минутно ястие: Пикантна бурито купа с микс от бобови култури
Парамедици настояват за обучение по спешна помощ в рехабилитационните болници
Окончателни присъди от по 7 години затвор получиха трима бивши служители на МВР
Звездният дует Алкарас – Серина Уилямс отпадна от US Open
ПСЖ с ход заради Дембеле
Любопитно! Ето колко играчи на ЦСКА са играли в основна фаза в Европа
Отборът на наш национал отпадна драматично от ШЛ за сметка на тима на бивш треньор на Лудогорец
Радост в Интер! Клубът се разделя с Аслани
Нов тотален крах за Селтик! Австрийци и норвежкото чудо ще играят в Шампионската лига
Бързи кисели краставички
Косата след лятото: 5 маски, които я връщат към живот
26 август – Честит имен ден на Адриан и Наталия!
Идва Секновение – най-опасният ден в годината
Пълнолуние и лунно затъмнение в Риби на 28 август: Правим място за новото
А ако просто спрем да мислим за чистенето?
Как гледането към слънцето може да навреди на очите?
Митохондриална дисфункция при сепсис – защо органите започват да отказват?
Може ли климатикът да причини възпалено гърло или синузит?
Миастения гравис в напреднала възраст – защо диагнозата се пропуска лесно?
5 ранни неврологични признака на дефицит на витамин B12, които лесно се пропускат
Лекарствата по здравна каса поевтиняват, докато инфлацията у нас расте
ФК Аксаково размени домакинствата с Лудогорец III
Избират между 24 вида за засаждане на 435 дървета в центъра на Варна
Ще развиват космически технологии и технологии с двойна употреба във Варненско
“Възраждане” иска изслушване на Радев в НС за магистрала “Черно море”
Италиански филм открива 34-тото издание на кинофестивала „Любовта е лудост“ днес във Варна
Огромен дрон изплава на "Кабакум"