IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start.bg Chernomore Posoka Boec
BGONAIR Live

Споразумението между ЕС и Турция е добро за България

Борисов очаква нов разговор между него и Ердоган

Бойко Борисов. Снимка: Булфото

Бойко Борисов. Снимка: Булфото

Споразумението между ЕС и Турция, макар някои да го считат за лошо, е добро за България, каза във Варна премиерът Бойко Борисов.

По думите му миграционният натиск срещу нашата страна в момента е много по-малък в сравнение с миналата година. Ние ще се борим това споразумение да продължи да действа, каза премиерът.

Той допълни още, че в тази връзка най-вероятно ще има нужда от нов разговор между него и президента на южната ни съседка Реджеп Тайип Ердоган.

Борисов припомни, че страната ни иска помощ от Фронтекс за охрана на границата. По думите му европейската организация трябва да ни предостави както техника, така и офицери.

България има хиляди километри граница, които трябва да бъдат наситени не само с термокамери, посочи премиерът, цитиран от БТА. По думите му е наложително да присъстват и патрули, които да задържат тези, които са засечени от камерите.
 

Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Новини
Политика
Водещи
Последни новини
Четени
Най-четени за седмицата