Настоящата коалиция е необходима на страната и това ще стане по-осезаемо и след 2 януари 2007 година. Коалицията има бъдеще и работа, която се върши, и е гарант за това бъдеще. Това заяви министър-председателят Сергей Станишев в интервю за БТА.
Според премиера хората разбират все по-осезаемо ползите от стабилността на управляващата коалиция. Свидетелство за това е фактът, че като цяло няма нагласи за предсрочни избори, заяви Сергей Станишев.
„Факт е, че такъв вид коалиционно управление за пръв път се проявява в нашия политически живот. След почти година и половина управление, въпреки трудностите, критиките и скептицизма, мога с удовлетворение да нарека управляващата коалиция постижението на българската политическа култура. Смятам, че не само участниците в коалицията има какво да научат от нейните практики. Тя се превърна в генератор на политическа стабилност - ключово условие за постигането на датата 1 януари, от една страна, а от друга - основна предпоставка за продължаване на реформите във всички сфери, не само с оглед на еврочленството ни. Всеки от участниците в управляващата коалиция направи своите партийни компромиси. В името на стабилността и необходимостта да се върви напред БСП, НДСВ и ДПС проявиха далновидност и решително поеха отговорността.“, каза още министър-председателят Сергей Станишев.
Очаквам предстоящото членство на страната в ЕС и достъпът до еврофондовете да увеличат допълнително икономическата стабилност и перспективност на България, заяви премиерът.
Министър-председателят пожелава на всички българи да бъдат здрави и да се почувстват пълноценни европейски граждани, реално да усетят плодовете на собствените си усилия.
Успехът на всеки поотделно ще бъде в основата на общия ни успех като горда европейска нация, заяви Сергей Станишев.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Технологичните акции поведоха спадовете сред щатските индекси
Кадър на деня за 17 ноември
Светът се отклонява от обещанието си за ограничаване на емисиите от метан
Мерц: Европейските банкови регулации са твърде строги
Новите договори за финансов лизинг се увеличават с над 10% към края на септември
Чиполоне от ЕЦБ се обяви против идеята дигиталното евро да е достъпно само офлайн
Хороскоп за всички зодии за 18 ноември: Съдбата е подготвила изненади за някои
Здравословен хляб без брашно
Лесни начини да се отървем от запушения нос
Рибата е сред най-полезните храни - пази сърцето и подпомага съня
Предотвратиха опит за покушение срещу Сергей Шойгу в Москва
Покупка на кола от първи собственик - плюсове и минуси
Спортът по телевизията днес, 18 ноември
Звездата на Черешките има специална клауза в договора си
Мачовете по телевизията днес,18 ноември
Стана ясно колко време няма да играе словенец за Ман Юнайтед
Извънземното пропуска няколко седмици в НБА
Карлос Насар пропуска Олимпиадата, ако избяга от България
Таро карта за 18 ноември, вторник
Дневен хороскоп за 18 ноември, вторник
5 лесни трика при висока кръвна захар
„Един наивник на средна възраст“ по Bulgaria ON AIR ще зарадва любителите на шпионски трилъри
Задължителни ястия за 21 ноември – Ден на семейството
Когато щастието се измерва в покупки – пазаруването като бягство от реалността
Спецов: Доставките на горива няма да бъдат прекъсвани
Тъжна вест! Почина актрисата Елена Жандова
Александър Димитров поиска спокойствие от футболна България
Бивш президент призова за оставка на правителството на Украйна
Тежка катастрофа затвори пътя Варна - София
3,5 по Рихтер в Благоеврад
Мангровите гори се оказаха неочакван източник на метан
Луната се променя в реално време пред очите ни
Китай официално стартира програма за космически туризъм
Траекторията на междузвездната комета 3I/ATLAS е определена с рекордна точност
Не пропускайте да видите Леонидите тази вечер
SpaceX изстреля сателит за мониторинг на морското равнище: Мисия на НАСА и Европа